Фахівець дав пораду, як вберегти здоров'я у храмі

"Люди в храмі цiлують iкони, розп'яття. А нещодавно побачила жiнку, яка приклала до образу лише палець. I справдi, адже сотнi людей за день торкаються губами святинь. Хто знає, чи вони здоровi... Наскiльки гiгiєнiчно цiлувати iкони, хрести, мощi святих? Хто та як має дезiнфiкувати їх?"

Пані Ірина

-- Немає жодного канону, який би вказував на те, що в храмi обов'язково потрiбно поцiлувати iкону, -- відповідає отець Тарас Коцюба. -- Це традицiя, i люди так вчиняють зi своєї вiри та внутрiшньої потреби. А те, що в церквах бiля iкон лежать
хусточки, то їх призначення -- не дезiнфекцiя. Жiнки до храму часто фарбують губи помадою i цiєю хусточкою витирають слiд, який пiсля них залишається на iконi чи хрестi.

Утiм, протирання iкони дезiнфекцiйним засобом не є грiхом. Якщо людина принесе свою хусточку й навiть вмочить її в дезiнфекцiйний засiб та протре iкону перед цiлуванням, нiхто не має права її засуджувати. Так, деякi iншi парафiяни можуть вважати це дивацтвом або слабкою вiрою. Але це лише пустi слова.

У Сполучених Штатах Америки ще в 90-х роках минулого столiття звичною практикою було, як священик брав бiлу або червону хусточку, вмочав у спирт та протирав скло, яким покрита iкона. Водночас у США та Європi поширена й iнша практика -- вiряни, замiсть торкатися святинi губами, цiлують свiй палець i
прикладають до образа. Нашi заробiтчани, якi повертаються додому й звикли до такого вшанування iкон, привозять цю традицiю з собою.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.