Фахівець дав пораду, як вберегти здоров'я у храмі

"Люди в храмі цiлують iкони, розп'яття. А нещодавно побачила жiнку, яка приклала до образу лише палець. I справдi, адже сотнi людей за день торкаються губами святинь. Хто знає, чи вони здоровi... Наскiльки гiгiєнiчно цiлувати iкони, хрести, мощi святих? Хто та як має дезiнфiкувати їх?"

Пані Ірина

-- Немає жодного канону, який би вказував на те, що в храмi обов'язково потрiбно поцiлувати iкону, -- відповідає отець Тарас Коцюба. -- Це традицiя, i люди так вчиняють зi своєї вiри та внутрiшньої потреби. А те, що в церквах бiля iкон лежать
хусточки, то їх призначення -- не дезiнфекцiя. Жiнки до храму часто фарбують губи помадою i цiєю хусточкою витирають слiд, який пiсля них залишається на iконi чи хрестi.

Утiм, протирання iкони дезiнфекцiйним засобом не є грiхом. Якщо людина принесе свою хусточку й навiть вмочить її в дезiнфекцiйний засiб та протре iкону перед цiлуванням, нiхто не має права її засуджувати. Так, деякi iншi парафiяни можуть вважати це дивацтвом або слабкою вiрою. Але це лише пустi слова.

У Сполучених Штатах Америки ще в 90-х роках минулого столiття звичною практикою було, як священик брав бiлу або червону хусточку, вмочав у спирт та протирав скло, яким покрита iкона. Водночас у США та Європi поширена й iнша практика -- вiряни, замiсть торкатися святинi губами, цiлують свiй палець i
прикладають до образа. Нашi заробiтчани, якi повертаються додому й звикли до такого вшанування iкон, привозять цю традицiю з собою.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.