Фахівець дав пораду, як вберегти здоров'я у храмі

"Люди в храмі цiлують iкони, розп'яття. А нещодавно побачила жiнку, яка приклала до образу лише палець. I справдi, адже сотнi людей за день торкаються губами святинь. Хто знає, чи вони здоровi... Наскiльки гiгiєнiчно цiлувати iкони, хрести, мощi святих? Хто та як має дезiнфiкувати їх?"

Пані Ірина

-- Немає жодного канону, який би вказував на те, що в храмi обов'язково потрiбно поцiлувати iкону, -- відповідає отець Тарас Коцюба. -- Це традицiя, i люди так вчиняють зi своєї вiри та внутрiшньої потреби. А те, що в церквах бiля iкон лежать
хусточки, то їх призначення -- не дезiнфекцiя. Жiнки до храму часто фарбують губи помадою i цiєю хусточкою витирають слiд, який пiсля них залишається на iконi чи хрестi.

Утiм, протирання iкони дезiнфекцiйним засобом не є грiхом. Якщо людина принесе свою хусточку й навiть вмочить її в дезiнфекцiйний засiб та протре iкону перед цiлуванням, нiхто не має права її засуджувати. Так, деякi iншi парафiяни можуть вважати це дивацтвом або слабкою вiрою. Але це лише пустi слова.

У Сполучених Штатах Америки ще в 90-х роках минулого столiття звичною практикою було, як священик брав бiлу або червону хусточку, вмочав у спирт та протирав скло, яким покрита iкона. Водночас у США та Європi поширена й iнша практика -- вiряни, замiсть торкатися святинi губами, цiлують свiй палець i
прикладають до образа. Нашi заробiтчани, якi повертаються додому й звикли до такого вшанування iкон, привозять цю традицiю з собою.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:03
На дотик ця рослина не пекуча, але вже через декілька годин після контакту з нею на шкірі з'являються опіки.
20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.