Названо стани, при яких слід завжди мати при собі цукерку

"У мене виявилось, що цукор у крові занизький. Поясніть, що це може означати, чи такий стан небезпечний?"

Ростислав Іванович

-- При проведенні аналізу натщесерце рівень глюкози має бути в межах 3,3 -- 5,5 мілімоля на літр, -- відповідає Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділу УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і
тканин. -- Гіпоглікемія (різке зниження рівня цукру в крові) розвивається й у здорових людей, при тім з'являється різке відчуття голоду, нудота, затерпання язика та губ, тремтіння рук, людина може знепритомніти, а буває, що розвиваються судоми. Таке стається через голодування мозку, якому бракує енергетичного
матеріалу (вуглеводнів). Причиною розвитку гіпоглікемії може бути неправильна дієта (голодування), нестача в раціоні вуглеводів, тривалі перерви між вживанням їжі, надмірні фізичні навантаження, надмірне вживання алкоголю.

У таких ситуаціях здоровій людині слід негайно випити склянку соку, з'їсти цукерку чи поїсти. Адже йдеться про доволі загрозливий для життя стан, коли за декілька секунд рівень цукру в крові може впасти до 2,5 -- 2,2 мілімоля на літр. У моїй
практиці було навіть, що в людини зафіксували нуль. Діяти в таких випадках слід миттєво, адже це загрожує розвитком коми (передусім йдеться про хворих на діабет).

Якщо ж напади гіпоглікемії стаються регулярно, обов'язково слід пройти додаткові обстеження. Бо нерідко зниження рівня цукру в крові до двох мілімолів на літр свідчить про розвиток пухлини підшлункової залози (інсуліноми).

Та все ж гіпоглікемія найчастіше стається при цукровому діабеті, якщо хворий передозував із введенням інсуліну, таблетками для зниження рівня цукру, якщо пацієнт не контролює свій стан (завдяки глюкометру), якщо пропустив вживання їжі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.