Названо стани, при яких слід завжди мати при собі цукерку

"У мене виявилось, що цукор у крові занизький. Поясніть, що це може означати, чи такий стан небезпечний?"

Ростислав Іванович

-- При проведенні аналізу натщесерце рівень глюкози має бути в межах 3,3 -- 5,5 мілімоля на літр, -- відповідає Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділу УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і
тканин. -- Гіпоглікемія (різке зниження рівня цукру в крові) розвивається й у здорових людей, при тім з'являється різке відчуття голоду, нудота, затерпання язика та губ, тремтіння рук, людина може знепритомніти, а буває, що розвиваються судоми. Таке стається через голодування мозку, якому бракує енергетичного
матеріалу (вуглеводнів). Причиною розвитку гіпоглікемії може бути неправильна дієта (голодування), нестача в раціоні вуглеводів, тривалі перерви між вживанням їжі, надмірні фізичні навантаження, надмірне вживання алкоголю.

У таких ситуаціях здоровій людині слід негайно випити склянку соку, з'їсти цукерку чи поїсти. Адже йдеться про доволі загрозливий для життя стан, коли за декілька секунд рівень цукру в крові може впасти до 2,5 -- 2,2 мілімоля на літр. У моїй
практиці було навіть, що в людини зафіксували нуль. Діяти в таких випадках слід миттєво, адже це загрожує розвитком коми (передусім йдеться про хворих на діабет).

Якщо ж напади гіпоглікемії стаються регулярно, обов'язково слід пройти додаткові обстеження. Бо нерідко зниження рівня цукру в крові до двох мілімолів на літр свідчить про розвиток пухлини підшлункової залози (інсуліноми).

Та все ж гіпоглікемія найчастіше стається при цукровому діабеті, якщо хворий передозував із введенням інсуліну, таблетками для зниження рівня цукру, якщо пацієнт не контролює свій стан (завдяки глюкометру), якщо пропустив вживання їжі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.