Названо стани, при яких слід завжди мати при собі цукерку

"У мене виявилось, що цукор у крові занизький. Поясніть, що це може означати, чи такий стан небезпечний?"

Ростислав Іванович

-- При проведенні аналізу натщесерце рівень глюкози має бути в межах 3,3 -- 5,5 мілімоля на літр, -- відповідає Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділу УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і
тканин. -- Гіпоглікемія (різке зниження рівня цукру в крові) розвивається й у здорових людей, при тім з'являється різке відчуття голоду, нудота, затерпання язика та губ, тремтіння рук, людина може знепритомніти, а буває, що розвиваються судоми. Таке стається через голодування мозку, якому бракує енергетичного
матеріалу (вуглеводнів). Причиною розвитку гіпоглікемії може бути неправильна дієта (голодування), нестача в раціоні вуглеводів, тривалі перерви між вживанням їжі, надмірні фізичні навантаження, надмірне вживання алкоголю.

У таких ситуаціях здоровій людині слід негайно випити склянку соку, з'їсти цукерку чи поїсти. Адже йдеться про доволі загрозливий для життя стан, коли за декілька секунд рівень цукру в крові може впасти до 2,5 -- 2,2 мілімоля на літр. У моїй
практиці було навіть, що в людини зафіксували нуль. Діяти в таких випадках слід миттєво, адже це загрожує розвитком коми (передусім йдеться про хворих на діабет).

Якщо ж напади гіпоглікемії стаються регулярно, обов'язково слід пройти додаткові обстеження. Бо нерідко зниження рівня цукру в крові до двох мілімолів на літр свідчить про розвиток пухлини підшлункової залози (інсуліноми).

Та все ж гіпоглікемія найчастіше стається при цукровому діабеті, якщо хворий передозував із введенням інсуліну, таблетками для зниження рівня цукру, якщо пацієнт не контролює свій стан (завдяки глюкометру), якщо пропустив вживання їжі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.