Медзаклад зобов'язаний завчасно повідомити про відпустку лікаря, з яким у вас укладено декларацію

Як діяти в непередбачуваних ситуаціях, які можуть виникнути між пацієнтом і медиком

Медична реформа набирає обертів: на сьогодні практично половина громадян України обрали свого лікаря -- терапевта, педіатра чи сімейного, уклавши з ним відповідну угоду (декларацію). Та що робити, коли ваш лікар у відпустці, захворів, звільнився?

От що пояснює виданню “Добрий лікар” Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров'я України.

-- Що робити, якщо лікар, скажімо, змінив місце роботи?

-- Коли лікар змінює місце роботи, заклад охорони здоров’я зобов’язаний завчасно повідомити про це пацієнтів -- йдеться в Наказі МОЗ №504 від 19.03.2018 "Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги". Тобто попередити пацієнта про це телефоном, розмістити оголошення про це в доступному місці у медзакладі надання первинної меддопомоги, на своєму сайті, якщо він є.

Надалі ви вирішуєте -- чи підписати декларацію з іншим лікарем у цьому медзакладі, чи продовжити обслуговуватися у вашого лікаря, проте в іншому місці.

-- Як бути у випадку, якщо лікар пішов у відпустку чи на лікарняний?

-- Медичний заклад зобов’язаний завчасно повідомити пацієнтів і про відпустку лікаря. У наказі МОЗ №504 є норма про те, що на час відсутності лікаря заклад має призначити йому заміну. Про це пацієнтів інформують оголошенням у закладі, на сайті, телефоном чи в будь-який інший спосіб мінімум за тиждень. Якщо це лікарняний -- незапланована ситуація -- пацієнтів повинні повідомити  в перший же день.

-- А якщо з певних причин мені не подобається медик, який заміняє лікаря, що тоді?

-- Це має вирішуватись в індивідуальному порядку з керівництвом закладу. Згідно з порядком надання ПМД, саме медзаклад має забезпечити іншого лікаря на час відсутності того, з яким людина підписала декларацію.

-- До кого звертатися, якщо пацієнт поїхав в інше місто і там захворів?

-- Він має звертатись до свого лікаря. Йому можна зателефонувати і спитати поради. Якщо ви поїхали в інше місто, і там виникли серйозні проблеми зі здоров'ям, то працює невідкладна допомога. Зверніться до найближчого закладу з надання первинної медичної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення потреби немає.

Варто також пам'ятати, що екстрена медична допомога -- гарантована і безоплатна для всіх громадян незалежно від того, підписали ви декларацію чи ні.

-- Якщо в лікаря змінився номер телефону чи електронна пошта -- як пацієнти мають бути про це поінформовані?

-- У визначені наказом №504 способи. А ще таку інформацію можна отримати в реєстратурі закладу, у якому працює ваш лікар.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.