Секрети довголіття: як у 72 почуватися як у 52

Організм пенсіонера Олександра Толбатова, 72-літнього екстремала,  фахівці перевірили на японській апаратурі й не повірили своїм очам

“Ов-ва, -- здивовано вигукнули спеціалісти. -- Ви помолодшали на 20 років! Тобто у вас показник метаболічного віку такий, як у 52-літньої людини!”

“Невже все так кепсько? -- насторожено перепитав пацієнт. -- Коли мені було стільки, думав, що доживаю останні дні”...

Тоді, у якихось 52 роки, він не міг ні спати, ні ходити, а буквально повзав на колінах, пише видання «Добрий лікар». Надмірна вага –- 120 кілограмів, у поясі -- 120 сантиметрів, артеріальний тиск зашкалював за позначкою 200... А в столичному Інституті травматології та ортопедії в Олександра Толбатова виявили сім гриж: три в шийному та чотири -- в грудному відділі хребта. Професори пропонували
операцію.

Відмовився. Натомість лікувався в санаторіях, їздив до знахарів і цілителів, кололи бджолину отруту, бував на прийомах у Миколи Касьяна, родоначальника мануальної терапії в Україні. 

“Та ніщо не допомагало, -- тяжко зітхає. -- Трішки ставало легше, а потім... Лягав спати, тільки-но заплющував очі, а ті грижі ніби хто виштовхував багнетами зі середини, так усе боліло до самого ранку. А ще нестерпно пекли ноги. Причина? Порушення циркуляції крові. Я 34 роки працював електрозварником. Тягав і швелера, і рейки, і металеві балони. Від перенавантаження хребці з роками змістилися, перетиснули м’язи та кровоносні судини. Ніхто тоді мені не
сказав, що з такою патологією можна впоратися. Для цього треба витягнути хребта. От і все. Тобто подовжити його. Водночас -- зміцнити навколо хребта м’язовий корсет.


Найкращий спосіб -- плавання у відкритій водоймі. Отож почав ходити до Дніпра. Точніше -- повзав на колінах. Та ще й волочив за собою жилет із пластикових пляшок, наповнених пінопластом. Це -- мій винахід, випробуваний і запатентований”. 

Відтоді Олександр Миколайович ось уже 18 років плаває щодня в будь-яку пору року. Навіть ставить рекорди. Та ще й які! Майже  90-кілометрову дистанцію з Канева до Черкас він проплив за 25 годин, а з Євпаторії до Севастополя плив Чорним морем на шість годин довше. Навіщо літньому чоловікові такі випробування?

“Заради здоров’я, -- каже Олександр Толбатов. -- Довів усім, що міжхребцевих гриж можна позбутися і без скальпеля. Через два роки регулярних занять плаванням схуд на 30 кілограмів. Тепер я життєрадісний та активний. Ніби народився вдруге. А нещодавно навчився їздити на роликах -- гасаю містом, як Бетмен. Уявляєте, у
призовному віці мій зріст був 171 сантиметр. Тепер же -- 181! Тобто хребет витягнувся аж на десять cантиметрів. Завдяки плаванню”.



Перед тим як зайти у воду, чоловік одягає на ноги ласти, а до рук прив’язує тенісні ракетки. Ось так і плаває -- щодня не менш як півтори години. Обов’язково в рятувальному жилеті з пластикових пляшок, який виконує одразу декілька функцій -- підтримує на воді, захищає організм від холоду та масажує м’язи спини і грудей.
Чотири пет-пляшки спереду і п’ять позаду. Всі -- міцно зв’язані мотузкою. У такому жилеті він навіть спав на воді -- хвилин 15. Перепочив трішки і поплив далі.

“Олександре Миколайовичу, і все ж, як вам вдалося омолодити організм аж на двадцять років?” -- запитую. “Такої мети перед собою не ставив, -- пояснює. -- Просто плавав щодня. А взимку -- присідав в ополонці: десять разів -- по шию, один -- з головою. Мій рекорд -- 622 присідання в крижаній воді. За 18 років регулярних занять у відкритій водоймі позбувся хребцевих гриж,  загартувався і зміцнив м'язи спини та імунітет. Ті, хто бачили мене 20 років тому, тепер не впізнають!"

"Отож, якщо хочете помолодшати, -- підсумовує співрозмовник, -- плавайте чи робіть інші фізичні вправи. Регулярно. А ще треба правильно харчуватися та вдосталь вживати питну воду -- 10 грамів на кілограм ваги. Свого часу, коли працював газоелектрозварником, відмовився навіть від чаю та узвару, щоб не пітніти. Тож для нормального обміну речовин організму бракувало рідини. Відтак
швидко став набирати вагу. А потім виникли інші проблеми зі здоров'ям..."

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
11:30
В Україні вперше почали виробляти хірургічні імпланти з титанового сплаву методом 3D-друку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.