Для збереження зору треба їси зелені овочі

"Окулiст поставив менi дiагноз -- вiкова макулодистрофiя. Пояснив, що це вікова втрата зору, цього не оминути. Невже нiяк не можна зберегти зiр пiсля 60 рокiв?"

Михайло Iванович Палiй

-- На жаль, саме макулодистрофiя сiткiвки ока є найпоширенiшою причиною втрати зору в людей пiсля 50 рокiв, -- каже Сергiй Риков, професор, завiдувач кафедри офтальмологiї НМАПО iм. П.Л. Шупика. -- Вона виникає в результатi кисневого голодування сiткiвки. Людинi стає важче читати, вона бачить нечiткi i менш яскравi кольори, є вiдчуття "туману" перед очима.

Втiм вiкової макулодистрофiї можна уникнути, якщо виконувати певнi правила. Наприклад, значно частiше та рiзкiше хвороба розвивається у тих, хто курить, адже через нiкотиновий дим  судини сiткiвки спазмують. А от зменшують ймовiрнiсть розвитку макулодистрофiї заняття спортом i вiдмова вiд жирної їжi.

-- Справдi, гострота зору залежить вiд того, що ми їмо, -- долучається  Маркiян Ковальчук, окулiст Захiдноукраїнського центру лазерної мiкрохiрургiї ока. -- Так, для збереження зору вже пiсля 40 рокiв треба мiнiмiзувати вживання хлiбобулочних
виробiв, тваринних жирiв, натомiсть вiддавати перевагу зеленим овочам: капустi, шпинату, броколi. Надзвичайно корисна для очей морква -- вона багата на бета-каротин. Два-три рази на тиждень слiд з'їдати 150 грамiв тертої моркви з олiєю чи сметаною (заправляти обов'язково, адже вiтамiн А є жиророзчинним i засвоюватиметься лише так). Особливо налягайте на моркву, якщо стали гiрше бачити в сутiнках, а яскраве свiтло почало "рiзати" очi.

Влiтку їжте чорницi, а в iншу пору року -- приймайте вiтамiни для очей з екстрактом чорниць. У цих ягодах мiстяться антоцiани, що пiдтримують тонус капiлярiв, через якi очнi м'язи та нерв живляться кров'ю. Крiм того, чорницi багатi на вiтамiни А, С, Е, захищають очi вiд втоми, перенапруження та зниження гостроти зору. Кориснi для сiткiвки очей i горiхи -- фiсташки, мигдаль, волоськi. Вони мiстять кориснi жири та лютеїн, що захищає сiткiвку вiд яскравого свiтла, запобiгає появi катаракти,
пiдвищує гостроту зору.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.