Мігрень "помолодшала", хто у групі ризику

- Ще донедавна мігрень вважалася хворобою дорослих, але, на жаль, протягтм останніх десятиліть вона помолодшала, -- говорить Віра Коваленко, дитячий невропатолог. -- Хоча пік дитячих мігреней припадає на підлітковий вік, коли відбувається гормональна перебудова організму -- близько третини дітей 14
років вже знають, що таке мігрень.

Піступніть мігрені у тому, що її непросто діагностувати. Фактично, це хвороба нападів, а між ними людина є, так би мовити,  здоровою. Крім того, дитина не завжди здатна описати, що саме відбулося (вона лякається яскравих плям перед очима, вважає, що сліпне), якого характеру був біль (при мігрені він пульсуючий,
смикаючий, розпираючий). Дитина може описати напад як появу яскравих точок перед очима, мушкок чи іскор, іноді -- як зміну форм предметів. Таке явище називають аурою -- вона передує головному болю. Часто мігрень у дітей супроводжується нудотою і блювотою, а по закінченні нападу, який триває кілька годин, дитина обов"язково попроситься спати.

Між тим, якщо перший такий напад відбувся, слід чекати наступного -- адже мігрень відзначається періодичністю. І до цього слід бути готовим.

Велике значення має спадковий фактор -- якщо мама чи бабуся страждали на мігрень, дуже велика ймовірність її виявлення у дитини (найчастіше хвороба передається саме по жіночій лінії).

Крім того, лікар детально має розпитати про напад. Існують певні провокатори -- так звані тригери. Це стрес, голод та втома. Дуже часто напад мігрені спровокований гормональним впливом -- таке буває у дівчаток, у яких починаються місячні, а у старших дівчат -- при прийомі оральних контрацептивів, вагітності тощо. Призвести до нападу може надмірне фізичне навантаження, різкий запах, яскраве блимаюче світло, гучні звуки. Нерідко напад мігрені може викликати певна їжа -- сири, оливки, боби, горіхи, авокадо, шоколад, какао, консерви та субпродукти, копчена риба, бульйони.

Щоб поставити даігноз "мігрень", слід провести низку досліджень. Це електроенцефалограма, доплер-сканування судин голови та шиї, огляд очного дна. Це виключить деякі розлади, які мають схожу симптоматику -- зокрема, підвищений внутрішньочерепний тиск, глаукому, підліткову артеріальну гіпертензію, онкологію (пухлини у мозку часто маскуються під мігрень), нетипові епілептичні напади, наслідки травми, менінгіт, енцефаліт тощо.

Не слід боятися цього -- про мігрень треба знати, щоб під час нападу застосувати відповідні препарати. Щоправда, дитячих нема, проте дозу розраховують відповідно до ваги та віку дитини. Крім того, два рази на рік варто пройти курс масажу, приймати заспокійливаі препарати, пройти курс психотерапії. Дуже часто
буває, що дитина "переростає" мігрень, і вона не турбує її у дорослому віці.
 
Для профілактики наступних нападів внормуйте раціон дитини (менше консервованих продуктів, а також продуктів зі смаковими додатками
та посилювачами смаку). Удома має бути бути комфортна, спокійна обстановка, дитина щодня повинна гуляти на свіжому повітрі. За комп"ютером треба проводити не більше двох годин на добу -- адже це додаткове навантаження на нервову систему дитини, яка подразнює зони збудження.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.