Хто найперше захворіє на грип

"Помітив цікаву закономірність -- я дуже рідко хворію на грип, а мій дорослий син -- майже щороку. Скажіть, чи залежить стійкість до грипу від віку?"

Володимир Петрович, 60 років

-- Є теорія, що здатність людини чинити опір певним штамам грипу залежить від року народження, -- відповідає Олег Назар, імунолог. -- Таку закономірність встановили американські вчені, які досліджували, як імунна система людей реагувала на дві версії пташиного грипу -- H5N1 і H7N9. Вивчивши майже 1,5 тисячі
випадків зараження цими вірусами, вони виявили, що людям, які в дитинстві перенесли зараження вірусами, спорідненими до H5N1 чи H7N9, легше було впоратися з незнайомим "пташиним" грипом, ніж людям, які в дитячі роки хворіли на інші різновиди грипу.

Крім того, було помічено, що H5N1 в основному вражав дітей і молодь, а H7N9 -- дорослих і літніх людей, що народилися до 1968 року. Дослідники встановили, що у 1950 -- 1960-ті роки Америку вражали штами грипу, близькі до H5N1, а пізніше -- віруси, споріднені з H7N9. Тому імунна система хворих назавжди "запам'ятала" їх і
виробила антитіла, які нейтралізують схожі на них віруси грипу. Подібна річ називається "перехресним імунітетом".

Ще існує таке явище, як антигенний шифт, -- це потужна мутація вірусу грипу, яка надає йому нових властивостей. Таке може відбуватися раз на 30 -- 40 років (саме таким чином видозмінився пташиний грип, ставши заразним для людини). Тож
імунна відповідь організму сина і батька на різні штами вірусу буде різною.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.