Названо процедури, які допоможуть судинам не реагувати на зміну погоди

Зрозумiло, навiть люди, якi не мають проблем зi здоров'ям, починають нарiкати на пiдвищену сонливiсть, розбитiсть, апатiю. Адже перепади атмосферного тиску так чи iнакше здатнi впливати i на наш кров'яний тиск. У когось вiн рiзко знижується, у когось  пiдвищується, однак перший удар припадає на судини. А оскiльки новий  клiмат нас i надалi вражатиме рiзким перепадом температур за короткий час, то чи можна до цього якось пiдготувати свою судинну систему? 

Поширена думка, що найпростiший спосiб "тренування" судин -- невеличка щоденна доза алкоголю, бажано коньяку. 

"60 мiлiграм коньяку, 100 -- 120 грам горiлки, склянка вина, 1 -- 2 пляшки пива лише запобiгають розвитковi атеросклерозу судин, та судин не тренують! -- прояснив ситуацiю судинний хiрург Олександр Нагребецький з Київського НДI клiнiчної та експериментальної хiрургiї. -- Я не втомлююся повторювати: свiй
органiзм треба не берегти, а змiцнювати". 

Чи можна змiцнити судинну систему? На думку судинного хiрурга, можна. Регулярним тренуванням. А це: контрасний душ, перiодичнi вiдвiдини сауни, банi, з катуляннями в снiгу чи стрибаннями в гiрськi потоки, масаж хребта, розтирання, їзда на велосипедi, прогулянки на свiжому повiтрi плюс повноцiнне iнтимне життя. "Тож проаналiзуйте, чого вам не вистачає, i займiться собою! Нашi судини потрiбно постiйно тримати в тонусi -- а тренуватимете м'язи, тренуватиме судини", -- вважає
Олександр Нагребецький. 

В Iнститутi фiзiологiї iм. О.О. Богомольця член-кореспондент НАНУ, доктор медичних наук, завiдувач вiддiлу фiзiологiї кровообiгу Вадим Сагач погодився, що i контрасний душ, i баня, i сауна здатнi покращити судинну реакцiю на усiлякi зовнiшнi  фактори -- вiд погодних умов до стресiв.

-- Що частiше ми тренуємо судинну систему, то вона спокiйнiше реагує на екстремальнi ситуацiї, як-от рiзке погiршення погоди, -- каже член-кореспондент НАНУ. -- Ми залишаємося працездатними, бо переносимо всi цi метеофактори бiльш спокiйно. У гiпертонiкiв резерв судинної системи вже обмежений, ось чому вони такi метеочутливi. 

На думку вченого, головне у всiх цих загартовуваннях -- поступовiсть. Приймаючи контрасний душ, слiд не за секунди переходити вiд вищих до нижчих температур, а впродовж певного часу. Так само i з моржуванням, яке, на його думку, є чудовим
способом тримати судини в тонусi. "Найкраще ставати моржем улiтку, -- каже заввiддiлом фiзiологiї кровообiгу. -- Температура води поступово спадатиме, а ваш органiзм таким чином звикатиме до охолодження. За цей час у ньому виробиться низка механiзмiв на молекулярному рiвнi, якi захищатимуть органiзм вiд
переохолодження, застуд чи iнших недомагань".

Ось кiлька рекомендацiй, як полiпшити роботу судинної системи, вiд член-кореспондента НАНУ, доктора медичних наук Вадима Сагача:

* Чудово стимулюють кровообiг дихальнi вправи, особливо на свiжому повiтрi. 15 хвилин глибокого дихання щодня покращать живлення судинних стiнок, нормалiзують швидкiсть обiгу кровi та лiмфи. Водночас покращиться кровопостачання всiх внутрiшнiх органiв, надходження кровi до серця, пiдвищиться працездатнiсть. Є чимало методик з дихальних вправ, пiдберiть разом з лiкарем
ту, яка вам найбiльше iмпонує.

* Фiзичнi вправи найефективнiше стимулюють усi системи органiзму, бо покращують в органiзмi синтез такого продукту, як оксид азоту. Саме завдяки йому судини лiпше розширюються, i, вiдповiдно, лiпше реагують на всi несприятливi обставини, зростає резерв мiцностi серцево-судинної системи.

* Дуже корисно 4 -- 5 разiв на день обливати холодною водою руки.

* Курiння пригнiчує синтез оксиду азоту. Ось чому в курцiв судини швидше звужуються, що призводить до спазму, зниження кровообiгу, i це стає причиною розвитку iнсультiв, iнфарктiв та iнших недуг. Отож курiння i тренування судин -- несумiснi.

* Стимулює синтез оксиду азоту похiд у гори -- дихання на висотi дуже корисне.

* Для стимулювання кровообiгу лiкарi радять приймати по четвертинцi таблетки аспiрину, особливо тим, хто має серцево-судиннi недуги, перенiс iнфаркт чи iнсульт. У цих дозах аспiрин пригнiчує синтез тромбоксану, який звужує судини, i стимулює вироблення простациклiну -- той розширює судини. У великих дозах аспiрин вбиває цi двi речовини.

* Здоровим людям судиннi хiрурги не радять захоплюватися бiостимуляторами (як-от елеуторококом, настiйками женьшеню, панкреатином i т.п.) -- ними можна спровокувати гiпертонiю.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.