Фахівці порадили психологічну техніку, яку варто опанувати військовим

Призовників, резервістів, діючих військових та демобілізованих навчатимуть психологічним прийомам

Як відомо, в Україні запроваджується програма "Психічне здоров'я без меж", у рамках якої будуть надавати психологічну допомогу військовим, які беруть, брали чи у майбутньому будуть брати участь у бойових діях на сході України, а також їхнім родинам.

Програма охоплюватиме призовників, резервістів, бійців, які перебувають на Донбасі, а також тих, хто повернувся з зони бойових дій.

Зокрема, передбачено навчання військових певним психологічним технікам для психологічної розрядки та уникнення розвитку постравматичного стресового розладу.

"Є певні поради, як і що треба робити, в якій послідовності, щоб уникнути стресу або правильно пережити його", -- розповідає сайту "Добрий лікар" Марта Пивоваренко, голова правління громадської організації фахівців сфери психічного здоров'я "Development Foundation".

Рекомендовано починати такі психологічні тренування принаймні за три тижні до початку активних бойових дій і проводити їх та щодня ("як чищення зубів") під час активної фази служби, відпусток та в рамках декомпресії.

Всі техніки будуть розділені на індивідуальні вправи, вправи з партнером, групові вправи. Мета -- виробити навички саморегуляції та здатність швидко  "перемикатися" у постійно змінних умовах задля ефективного виконання службових обов'язків. Також це дозволить уникнути психосоціальних труднощів під час переходу з військової служби до цивільного життя.

Наприклад, вправа "Контроль уваги". Час виконання -- 5 хвилин. Прийміть зручну позу, прикрийте очі та сфокусуйте увагу на диханні: вдих -- видих у звичному для Вас ритмі. "Якщо Ви відволіклися на навколишні звуки або думки, знову повільно сфокусуйте увагу на диханні. Якщо одразу це не виходить -- це нормально. Завжди під час виконання практики людей відвідують різноманітні думки, відчуття чи переживання. Це є частиною виконання цієї техніки, метою є повторне фокусування на диханні", -- радить Марта Пивоваренко.

На вдиху легеневі долі розширюються та здійснюють масаж серця, яке перебуває між двома легенями. Розширюючись у всі боки та донизу, вони масажують органи травлення -- шлунок та кишківник, які перебувають під легенями. "Візуалізуйте собі, як легені розширюються в усіх напрямках, як відбувається розширення і вплив на серце та органи травлення", -- каже фахівець.

Результати регулярного практикування техніки -- самоконтроль, зосередженість, відчуття "свіжості", відновлення сил та "пильності", якщо ви мало спали. Вправа також покращує пам'ять, особливо короткотермінову.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:00
Новоутвір спричиняв часті кровотечі та загрожував життю дитини. На щастя, операція минула успішно.
17:00
Синдром гнівного погляду, сонливість, тріщини на п'ятах, різка зміна ваги - усі ці симптоми можуть мати одну-єдину причину.
10:59
Цінні поради лікаря, як алергіку комфортно пережити цей складний для нього етап.
11:00
Чимало важких випадків, кажуть лікарі, стається у теплий період, під час відпочинку.
13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.