За святковим столом починайте не з салатів

Порядок страв за святковим столом має велике значення

Новорічні застілля — неабияке навантаження для організму. Страждають і шлунок, і печінка, і кишківник, і серце, і мозок...

Між тим, лікарі кажуть, що головне — визначити правильну “чергу” страв.

-- Чи є різниця, які страви вживати спочатку, які -- потім?

-- Починати треба не з салатів, а з білків -- м'яса, риби, птицi, – радить Борис Скачко, лікар-дієтолог, реабілітолог. -- Вони довго перетравлюються (3-4 години), отже, людина менше з'їсть за святковим столом. А при поєднаннi бiлкiв з алкоголем сп'яніння настає "правильно" адже алкоголь всмоктується повільніше. От вже пiсля першої порції білків настає черга  овочевих салатiв -- свіжі овочі та зелень сприяє травленню білків.

А от усiлякi холодцi варто залишити на наступний день -- вони дiятимуть як сорбент. Зранку також доречно їсти маринованi та соленi овочi -- концентрований розсiл очищає кров та кишкiвник. А от кави та чаю зранку я б не рекомендував -- вони посилюють кровопостачання мозку, який пiсля застiлля i так є повнокровним, а це пiдвищує ризик iнсульту. І, звісно, доречним буде наш український борщ з часничком -- це ударна доза вітаміну А, який так потрібен печінці.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.