За святковим столом починайте не з салатів

Порядок страв за святковим столом має велике значення

Новорічні застілля — неабияке навантаження для організму. Страждають і шлунок, і печінка, і кишківник, і серце, і мозок...

Між тим, лікарі кажуть, що головне — визначити правильну “чергу” страв.

-- Чи є різниця, які страви вживати спочатку, які -- потім?

-- Починати треба не з салатів, а з білків -- м'яса, риби, птицi, – радить Борис Скачко, лікар-дієтолог, реабілітолог. -- Вони довго перетравлюються (3-4 години), отже, людина менше з'їсть за святковим столом. А при поєднаннi бiлкiв з алкоголем сп'яніння настає "правильно" адже алкоголь всмоктується повільніше. От вже пiсля першої порції білків настає черга  овочевих салатiв -- свіжі овочі та зелень сприяє травленню білків.

А от усiлякi холодцi варто залишити на наступний день -- вони дiятимуть як сорбент. Зранку також доречно їсти маринованi та соленi овочi -- концентрований розсiл очищає кров та кишкiвник. А от кави та чаю зранку я б не рекомендував -- вони посилюють кровопостачання мозку, який пiсля застiлля i так є повнокровним, а це пiдвищує ризик iнсульту. І, звісно, доречним буде наш український борщ з часничком -- це ударна доза вітаміну А, який так потрібен печінці.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.