Спеціаліст пояснив, чому в сучасних чоловіків зникає сексуальне бажання

"Уявляєш, я зовсім перестала цікавити свого чоловіка, -- якось вдалося підслухати розмову жіночок. -- Ніби не сваримось, і вдома прибрано та наварено, а він після вечері гоп -- і на диван спати завалюється. Що я вже тільки не робила! Не хоче, та й все!".

Співрозмовниця на те лиш опустила голову, -- мовляв, у мене схожа ситуація.

Делікатні питання, які раніше викликали в людей сором'язливий рум'янець і які дуже рідко обговорювали публічно, у наш час стали предметом відвертих дискусій. Скажімо, жінок, яким не подобається сексуальне життя та які не відчувають від нього жодного задоволення, називають фригідними. Проте мало хто знає, що так кажуть і про чоловіків.

Говоримо про це з Дмитром Жуньком, лікарем-сексопатологом.

-- Чи правда, що є й чоловіча фригідність?

-- Так. Проте варто розрізняти набуту чоловічу фригідність і хворобу, яка має назву алібідемія -- а це цілковитий брак бажання до статевого життя.

Найчастіше вона є результатом вроджених або набутих нейроендокринних розладів. А коли йдеться про зниження сексуального інтересу і власне набуту чоловічу  фригідність, то, по-перше, ця проблема може виникати через психологічні та суспільні фактори, а по-друге, через хвороби, які є наслідком  неправильного способу життя.

-- Як формується сексуальний потяг у чоловіка?

-- Чоловічий статевий потяг, іншими словами лібідо, формується в головному мозку. Саме мозок відповідає за інстинкти, зокрема й сексуальні. Основне фізіологічне завдання чоловічої особини загалом -- запліднити якнайбільше  самиць. Кора головного мозку, яка відрізняє головний мозок людини від мозку тварини, починає "думати" -- де, як і коли це зробити. Крім того, саме кора головного мозку і "придушує" таке бажання через певні зовнішні чинники. Скажімо, за стіною сплять батьки, і чоловік не хоче опинитись у незручній ситуації. Що тоді відбувається? Інстинкт виник, але не був завершений. Якщо така ситуація виникає  дуже часто і це турбує чоловіка, у нього може знижуватись рівень сексуального потягу.

-- Що ще впливає на рівень сексуального бажання чоловіка?

-- Будь-яка інформація, яка несе в собі негатив, -- чи то в сім’ї, чи то на роботі, чи то в компанії друзів, -- викликає в корі головного мозку хвилювання і страх. Такі емоції  можуть провокувати чоловічу фригідність.

Інший аспект, про який дедалі частіше говорять у суспільстві, -- роль жінки в сексуальному житті чоловіка. Щораз більше жінки  перебирають на себе чоловічі обов’язки. "Сильна стать" перестає бути завойовниками, і це також може впливати на сексуальне здоров'я.

Також статеве бажання залежить від анатомічних, біологічних, генетичних і психологічних факторів. Усі вони кожна зокрема і в сукупності впливають на зниження лібідо. Тут варто згадати і про метаболічний синдром, який спостерігають у багатьох чоловіків.

Уявіть собі ситуацію: чоловік приходить додому, вечеряє смаженими стравами й одразу лягає на диван, де проводить увесь вечір, а тоді -- засинає. Таке може повторюватись день у день, що своєю чергою знижує рівень чоловічого гормону тестостерону, а отже, ослаблює сексуальне бажання.

Дуже часто людину з таким синдромом легко впізнати з вигляду -- по абдомінальному типу ожиріння: у неї тоненькі кінцівки та великий живіт. У таких випадках часто виникають проблеми із зниженням сексуального потягу. При цьому  чоловік може бути доволі успішним та не мати жодних проблем зі згаданими психологічними проблемами.

-- Чоловіки якого віку найчастіше звертаються із проблемою набутої фригідності?

-- Піковим може бути вік від 35 до 45 років, але це не означає, що така проблема оминає молодших чоловіків.

-- Що робити у разі зниження сексуального потягу?

-- Статевий рефлекс залежить від обох партнерів. Крім того, зниження лібідо -- наслідок низки факторів. Тому спершу варто позбутися їх,  ввести організм у стан спокою -- лише тоді сексуальне бажання може повернутись.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:19
Чорна горобина знижує тиск, червона - допомагає при атеросклерозі. Та це ще не всі їхні корисні властивості.
16:13
А ті, кого вони вкусили ще на початку літа, лише тепер виявляють у себе складну хворобу.
13:27
Про те, як і з чого роблять цей популярний серед українців продукт.
14:00
Поради сімейної лікарки та знавця народної медицини.
18:30
Попри поважний вік, він не користується окулярами і дотепер читає лекції.
11:21
Про важливість цього продукту для організму людини, а також про те, чому його не варто пересушувати.
12:35
Її називають одним із найдешевших і найдієвіших способів виходу з емоційної кризи.
20:42
Якщо щоранку ви почуваєтесь виснаженими, хоч і спали всю ніч, то цей текст вам стане у пригоді.
10:15
Технологія виготовлення цих продуктів однакова, принципова відмінність - у складі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.