Чим може бути небезпечна недолікована застуда

Шийні та підщелепні вузли -- поширена проблема в людей, які не звикли лікувати застуду

Здавалося, дрібна проблема -- невелика "горошина" на шиї. Або під підборіддям, за вухом. Але ж як воно болить! Чому виникають такі вузлики?

-- Вони виникають не просто так, вони свідчать про те, що в лімфатичній залозі є запальний процес, -- пояснює Олена Решетник, сімейний лікар. -- Болючі утворення неспроста з'являються там, де розташований цілий ланцюжок лімфатичних вузлів. Саме вони виконують роль фільтра для інфекції чи токсинів, у них виробляються клітини лімфоцити.

Коли нас уражає сезонний вірус (наприклад, аденовірус, парагрип), лімфатичні залози починають напружено працювати. Через це вони збільшуються, спричиняють дискомфорт.

Залежно від того, який лімфовузол уражено, можна з'ясувати, який орган зазнав нападу інфекції. У разi ГРВІ, інфекційних захворювань горла і вуха, набрякають шийні та підщелепні вузли. І, до речі, це досить поширена проблема людей, які часто переносять застуду на ногах.

-- Як слiд лікуватися?

-- Головне -- не лікуватися самостійно. Дуже важливо переконатися, чи поява вузлика пов'язана саме із перенесеною застудою, адже таку картину спричиняють і приховані інфекції, як-от герпес. Чи навіть карієс. Тому обов'язково вiдвiдайте сімейного лікаря чи інфекціоніста. Загалом раджу взяти за правило: кожен, навіть найменший вузлик, який не зникає упродовж понад двох тижнів, обов'язково потрібно обстежити.

-- А якщо надто сильно болить, чи можна цю горошину розтерти маззю чи поставити на неї компрес?

-- Допомагають не лише сухі компреси на болючу ділянку (можна спиртові), а й намащування ароматичною олією м'яти, шавлії, евкаліпта. Важливо також оберігати збільшений вузол від вітру. Тож без шалика на холод не виходьте.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.