Якщо дитина постійно чухається, скаржиться на бiль голови i капризує, варто перевірити її на аскариди

Свого часу на Закарпаттi, у Порошковi Перечинського району, раптово померла семирiчна дiвчинка: впала i не пiдвелася. Розтин шокував: смерть дитини спричинили закупорення кишкiвника... аскаридами й iнтоксикацiя.

Аскариди -- це паразити, що оселяються в тонкому кишкiвнику людини. Коли у вихованцiв дитячих садкiв i школярiв роблять аналiз "на яйцеглисти", то шукають, зокрема, i цих круглих черв'якiв. Ми знаємо, що глисти здоров'я нiкому не додають, через них дiти i хворiють частiше, i вiд алергiї потерпають. Але щоб померти?!

-- На жаль, люди схильнi недооцiнювати ризик зараження паразитами, -- каже Елла Матiяш, лiкар-паразитолог мiського вiддiлу обласного лабораторного центру Держсанепiдслужби  України. -- Ось, наприклад, аскариди -- це 40-сантиметровi паразити, що доволi часто потрапляють в органiзм: з грунту, з брудних рук, погано помитих овочiв чи фруктiв. Самиця аскариди за одну лише добу здатна  вiдкласти близько 200 000 яєць. Тож не важко уявити, як швидко наш органiзм перетворюється на резервуар для цих паразитiв. Особливо швидко вони  розмножуються в кишкiвнику дiтей, адже в них i iмунна система слабша, i навичок гiгiєни немає. Батькам, на жаль, не завжди вдається простежити, чи помила дитина руки перед їдою. 
  
-- Коли ж батьки вже можуть запiдозрити, що в дитини аскаридоз?

-- Часто при неiнтенсивному зараженнi рання фаза аскаридозу, коли личинки мiгрують у кров'яному руслi, проходить майже безсимптомно. Насторожити мають загальна слабкiсть, бiль голови, шкiрний свербiж, поганий апетит. Дитинi надокучають проноси чи закрепи, бiль у животi. Син чи донька стають дратiвливими, iстеричними, неспокiйно сплять i бачать увi снi кошмари. Часом
батьки сварять школяра за те, що став гiрше вчитися, мовляв, лiнується, капризує. А причина в аскаридах, бо ж вони спричиняють i погiршення пам'ятi, i неуважливiсть, навiть знижуть iнтелект. 

При iнтенсивному зараженнi додається картина легеневої патологiї: кашель, задишка, бiль у грудях. Це надзвичайно небезпечно, адже, мiгруючи, личинки аскарид можуть спровокувати бронхiт i гостру пневмонiю, астму, порушення роботи серцево-судинної системи i печiнки.

Ще один, не менш важливий момент, про що треба знати батькам: аскаридоз ускладнює перебiг iнших хвороб, його слiд брати до уваги пiд час проведення профiлактичного щеплення, яке може бути неефективним за наявностi гельмiнтiв у кишкiвнику. На жаль, не дивина при ураженнi аскаридами i запалення кишкiвника, аж до гнiйного перитонiту, i закупорення кишок, як
це сталося  з дiвчинкою на Закарпаттi. А бувало, що гельмiнт, досягнувши трахеї, миттєво перекривав дитинi дихання. I вона помирала вiд задухи.

-- Але ж роблять, напевно, аналiзи, якi дають змогу на раннiй стадiї виявити зараження паразитами?

-- З'ясувати це, крiм лабораторних аналiзiв (кiлькаразовий забiр калу), допомагає ще й аналiз кровi. При гельмiнтозi збiльшується кiлькiсть еозинофiлiв. Iнколи, якщо ураженi органи дихання, рентгенологiчне обстеження виявляє специфiчнi iнфiльтрати аж у легенях.

-- Скажiть, будь ласка, це проблема лише дитяча? Чи дорослi також хворiють на аскаридоз?

-- Хворiють i дорослi, особливо на селi -- там, де люди використовують вигрiбнi ями. З них гельмiнти масово потрапляють у грунт. Якщо в родинi хтось один має аскариди, то з дуже високою ймовiрнiстю ними зараженi й решта членiв сiм'ї i навiть сусiди. Тож i перевiрятися, i лiкуватися потрiбно всiм. Причому аналiзи
слiд робити навiть пiсля прийому курсу спецiальних препаратiв, аби переконатися, що вони подiяли. Щодо лiкування, то є доволi ефективнi лiки, якi дають змогу вигнати паразитiв з органiзму, народнi методи також допомагають. Серед них -- настоянки рослин, зокрема пижма.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.