Якщо дитина постійно чухається, скаржиться на бiль голови i капризує, варто перевірити її на аскариди

Свого часу на Закарпаттi, у Порошковi Перечинського району, раптово померла семирiчна дiвчинка: впала i не пiдвелася. Розтин шокував: смерть дитини спричинили закупорення кишкiвника... аскаридами й iнтоксикацiя.

Аскариди -- це паразити, що оселяються в тонкому кишкiвнику людини. Коли у вихованцiв дитячих садкiв i школярiв роблять аналiз "на яйцеглисти", то шукають, зокрема, i цих круглих черв'якiв. Ми знаємо, що глисти здоров'я нiкому не додають, через них дiти i хворiють частiше, i вiд алергiї потерпають. Але щоб померти?!

-- На жаль, люди схильнi недооцiнювати ризик зараження паразитами, -- каже Елла Матiяш, лiкар-паразитолог мiського вiддiлу обласного лабораторного центру Держсанепiдслужби  України. -- Ось, наприклад, аскариди -- це 40-сантиметровi паразити, що доволi часто потрапляють в органiзм: з грунту, з брудних рук, погано помитих овочiв чи фруктiв. Самиця аскариди за одну лише добу здатна  вiдкласти близько 200 000 яєць. Тож не важко уявити, як швидко наш органiзм перетворюється на резервуар для цих паразитiв. Особливо швидко вони  розмножуються в кишкiвнику дiтей, адже в них i iмунна система слабша, i навичок гiгiєни немає. Батькам, на жаль, не завжди вдається простежити, чи помила дитина руки перед їдою. 
  
-- Коли ж батьки вже можуть запiдозрити, що в дитини аскаридоз?

-- Часто при неiнтенсивному зараженнi рання фаза аскаридозу, коли личинки мiгрують у кров'яному руслi, проходить майже безсимптомно. Насторожити мають загальна слабкiсть, бiль голови, шкiрний свербiж, поганий апетит. Дитинi надокучають проноси чи закрепи, бiль у животi. Син чи донька стають дратiвливими, iстеричними, неспокiйно сплять i бачать увi снi кошмари. Часом
батьки сварять школяра за те, що став гiрше вчитися, мовляв, лiнується, капризує. А причина в аскаридах, бо ж вони спричиняють i погiршення пам'ятi, i неуважливiсть, навiть знижуть iнтелект. 

При iнтенсивному зараженнi додається картина легеневої патологiї: кашель, задишка, бiль у грудях. Це надзвичайно небезпечно, адже, мiгруючи, личинки аскарид можуть спровокувати бронхiт i гостру пневмонiю, астму, порушення роботи серцево-судинної системи i печiнки.

Ще один, не менш важливий момент, про що треба знати батькам: аскаридоз ускладнює перебiг iнших хвороб, його слiд брати до уваги пiд час проведення профiлактичного щеплення, яке може бути неефективним за наявностi гельмiнтiв у кишкiвнику. На жаль, не дивина при ураженнi аскаридами i запалення кишкiвника, аж до гнiйного перитонiту, i закупорення кишок, як
це сталося  з дiвчинкою на Закарпаттi. А бувало, що гельмiнт, досягнувши трахеї, миттєво перекривав дитинi дихання. I вона помирала вiд задухи.

-- Але ж роблять, напевно, аналiзи, якi дають змогу на раннiй стадiї виявити зараження паразитами?

-- З'ясувати це, крiм лабораторних аналiзiв (кiлькаразовий забiр калу), допомагає ще й аналiз кровi. При гельмiнтозi збiльшується кiлькiсть еозинофiлiв. Iнколи, якщо ураженi органи дихання, рентгенологiчне обстеження виявляє специфiчнi iнфiльтрати аж у легенях.

-- Скажiть, будь ласка, це проблема лише дитяча? Чи дорослi також хворiють на аскаридоз?

-- Хворiють i дорослi, особливо на селi -- там, де люди використовують вигрiбнi ями. З них гельмiнти масово потрапляють у грунт. Якщо в родинi хтось один має аскариди, то з дуже високою ймовiрнiстю ними зараженi й решта членiв сiм'ї i навiть сусiди. Тож i перевiрятися, i лiкуватися потрiбно всiм. Причому аналiзи
слiд робити навiть пiсля прийому курсу спецiальних препаратiв, аби переконатися, що вони подiяли. Щодо лiкування, то є доволi ефективнi лiки, якi дають змогу вигнати паразитiв з органiзму, народнi методи також допомагають. Серед них -- настоянки рослин, зокрема пижма.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.