Волосся перестане масніти, якщо дотримуватись кількох простих правил

Сухi шампунi, хвостики, прокидання на годину ранiше, щоб помити голову, бо знову те волосся масне... До чого тiльки не доводиться вдаватися, щоб зачiска хоча б здавалася свiжою! А в чому ж причина надмiрної жирностi волосся та що з цим можна вдiяти?

Про це ми запитали Iрину Чаплик-Чижо, лiкаря-дерматовенеролога.

-- Скажiть, чому декому доводиться щодня мити голову, бо волосся
надто маснiє?

-- Бiля кореня кожної волосинки є жировi залози, якi виробляють себум (шкiрний жир). Завдяки йому волосся залишається здоровим, еластичним, захищеним вiд ламкостi та пересихання. У нормi волосся жирнiє на третiй-четвертий день i потребує миття не бiльше двох разiв на тиждень.

Найочевиднiша причина, чому ваше волосся швидко стає жирним, -- ви його
постiйно торкаєтеся i таким чином поширюєте жир iз шкiри голови по всiй довжинi волосся.  

-- Якi ще причини того, що волосся стає масним?

-- Хронiчний стрес i безсоння пiдвищують в органiзмi вмiст чоловiчого гормону -- андрогену, який сприяє збiльшенню видiлення шкiрного сала. Схильнiсть до жирного волосся може бути i спадковою. Ще це можна пов'язати зi змiною гормонального фону, тому вiд цього насамперед потерпають пiдлiтки та жiнки пiд
час вагiтностi й клiмаксу. Та коли гормональний вир в органiзмi вщухає, волосся повертається до нормального стану. Пiдвищена секрецiя сальних залоз може бути й побiчним ефектом прийому деяких лiкарських препаратiв, але пiсля лiкування це теж минає. Дуже часто i захоплення дiєтами для схуднення призводить до появи
жирного волосся.

Якщо ж волосся i далi маснiє, це вже може свiдчити про захворювання ендокринної системи. Або, можливо, варто  переглянути свiй рацiон.

-- Цiкаво, який зв'язок мiж харчуванням i станом волосся?

-- Слiд звести до мiнiмуму в рацiонi жирнi й смаженi страви, солодке, копченостi, маринади, випiчку, бiлий хлiб, сосиски та ковбасу, вiдмовитися вiд кави, спиртного й фаст-фуду, тому що цi продукти активiзують роботу сальних залоз. На користь вашому волоссю пiде вживання продуктiв, якi мiстять вiтамiни групи В: риби та морепродуктiв, яловичої печiнки, яєць, м'яса, молочних продуктiв, бобових, хлiба з цiлого зерна, зелених овочiв. 

Людям зi схильнiстю до жирного волосся слiд вживати продукти з високим вмiстом цинку, залiза й сiрки. А це: кукурудзяна i пшенична каша, червоне м'ясо, птиця, кролятина, вiвсяна каша та сухофрукти, арахiс, мигдаль, кунжут, капуста, кабачки, зелень, бобовi, яблука й виноград.

-- А хто бiльше потерпає вiд цiєї проблеми -- чоловiки чи жiнки?

-- Жирна себорея з'являється в чоловiкiв значно частiше. Тому що чоловiчi гормони, а саме дигiдротестостерон, стимулюють роботу сальних залоз i роблять шкiру голови та волосся жирнiшими. До речi, пiдвищений вмiст сального секрету -- сприятливе живильне середовище для грибкiв i бактерiй, якi є причиною випадiння волосся та облисiння. 

-- Поширена думка, що чим рiдше мити волосся, тим повiльнiше воно
буде маснiти. Це правда?

-- Так, якщо ви миєте голову надто часто, волосся буде бруднитися ще швидше -- вироблення шкiрного жиру за таких умов буде захисною реакцiєю вашого органiзму. До речi, мити волосся краще зранку, бо саме вночi жировi залози працюють найiнтенсивнiше. А шампунь треба наносити на волосся двiчi, щоб воно довше залишалося чистим: пiсля першого нанесення з вашої зачiски вимивається поверхневе забруднення, i лише пiсля другого -- шкiрний жир.

-- Якими засобами для миття голови користуватися тим, у кого масне волосся? 

-- Насамперед лiкувальними засобами для догляду масного волосся, якi вимиватимуть себум iз жирових залоз та згодом нормалiзують його секрецiю. Iнакше неякiснi шампунi й маски сушитимуть волосся, не вимиваючи шкiрного жиру, та ще можуть викликати алергiчнi дерматити. Як наслiдок -- випадiння волосся, лупа та посилене видiлення шкiрного сала.

I сухi шампунi тут не порятунок -- це радше швидке реанiмування зачiски, бо лiкувальних властивостей бiльшiсть iз них не має. До речi, сухi шампунi -- запозичений метод миття волосся в наших предкiв. Вони посипали голову борошном грубого помелу або дрiбно змеленим зерном.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.