Фахівець розповів, чи можна робити лікувальні відвари зі старого насіння

"Маю багато насiння (петрушка, розторопша, гарбуз, любисток, льон), яке втратило свою здатнiсть проростати. Скажiть, чи можна це насiння використовувати в лiкарських рецептах або вживати в їжу?"

Пан Богдан, читач "Доброго лікаря"

-- Для того щоб була користь вiд лiкiв на основi насiння, воно має бути живим, -- консультує фiтотерапевт Георгiй Гах. -- Але  є секрети, якими можна скористатися, щоби пiдвищити його здатнiсть до проростання, мова про дiю, так би мовити, стресових факторiв -- холоду чи тепла.

Ось, наприклад, насiння можна на кiлька днiв покласти в морозилку, потiм розморозити й загорнути в папiр, кiнчики якого мають бути у водi. Потроху такий паперовий контейнер тягнутиме вологу, насiння почне проростати. Тодi його варто використовувати для приготування лiкарських засобiв. Або ж можна покласти пiд
сонячнi променi. 

А от якщо мова про вживання такого насiння, то його можна додавати до страв. При тiм нiчого додатково робити не треба. Йдеться про дуже кориснi iнгредiєнти, особливо в пiст.

Адже насiння льону й гарбуза мiстить бiлки та жирнi кислоти (зокрема, омега-3). Насiння петрушки може полiпшити смак страви  (якщо немає свiжої чи сушеної трави), до того ж воно має  сечогiнну дiю (при багатьох хворобах це корисно).
Любисток є "родичем" петрушки, тому насiння цiєї рослини можна  використати для таких же потреб. А насiння розторопшi має  жовчогiнну дiю, сприяє посиленню травлення, полiпшує роботу  печiнки. Тож ваше насiння можна застосовувати
з користю. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.