Фахівець розповів, чи можна робити лікувальні відвари зі старого насіння

"Маю багато насiння (петрушка, розторопша, гарбуз, любисток, льон), яке втратило свою здатнiсть проростати. Скажiть, чи можна це насiння використовувати в лiкарських рецептах або вживати в їжу?"

Пан Богдан, читач "Доброго лікаря"

-- Для того щоб була користь вiд лiкiв на основi насiння, воно має бути живим, -- консультує фiтотерапевт Георгiй Гах. -- Але  є секрети, якими можна скористатися, щоби пiдвищити його здатнiсть до проростання, мова про дiю, так би мовити, стресових факторiв -- холоду чи тепла.

Ось, наприклад, насiння можна на кiлька днiв покласти в морозилку, потiм розморозити й загорнути в папiр, кiнчики якого мають бути у водi. Потроху такий паперовий контейнер тягнутиме вологу, насiння почне проростати. Тодi його варто використовувати для приготування лiкарських засобiв. Або ж можна покласти пiд
сонячнi променi. 

А от якщо мова про вживання такого насiння, то його можна додавати до страв. При тiм нiчого додатково робити не треба. Йдеться про дуже кориснi iнгредiєнти, особливо в пiст.

Адже насiння льону й гарбуза мiстить бiлки та жирнi кислоти (зокрема, омега-3). Насiння петрушки може полiпшити смак страви  (якщо немає свiжої чи сушеної трави), до того ж воно має  сечогiнну дiю (при багатьох хворобах це корисно).
Любисток є "родичем" петрушки, тому насiння цiєї рослини можна  використати для таких же потреб. А насiння розторопшi має  жовчогiнну дiю, сприяє посиленню травлення, полiпшує роботу  печiнки. Тож ваше насiння можна застосовувати
з користю. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.