Компот із сушені і від вірусів захистить, і від отруєння врятує

Медики радять пити узвар всім -- від малого до старого. Бо, кажуть, цей напій, крiм того, що лiкувальний, також сприяє полiпшенню роботи імунної системи, адже містить багато корисних компонентів. Їх у ньому навіть більше, ніж у полівітамінах!

-- Класичний узвар -- це відвар-настій iз сушених слив, яблук, груш, переважно дичок, суниць, малини, смородини та вишень, -- пояснив академік Євген Товстуха, фітотерапевт. -- У такому напої багато корисного, зокрема є в ньому мікроелементи, які зберігаються при сушінні найкраще. Але незамінним вважається пектин -- розчинна у воді речовина, яка міститься у клітинному соку плодів і овочів. Пектин
здатний зв’язувати токсини, важкі метали, в тому числі радіонукліди, з утворенням нерозчинних комплексів, які виводяться з організму.

-- Саме тому узвар і при отруєннях помічний?

-- Так, це універсальний антидот. Пектини зв’язують і виводять з організму  не лише шкідливу "хімію", але й токсини патогенних мікроорганізмів: сальмонел, дизентерії, черевного тифу. У найгострішій стадії захворювання, коли показана сувора дієта, узвар пити не можна. А от у період реабілітації цей напій стане у пригоді. Особливо корисний узвар з додаванням крохмалю –- кисіль.

Сушені яблука позитивно впливають на обмінні процеси в організмі, полiпшують травлення і роботу кишкiвника, сприяють розвитку корисних бактерій всередині нього. Яблука при тромбофлебіті допомагають і навіть знижують розвиток ракових метастазів. А йоду містять у 8 разів більше, ніж банани, і в 13 -- ніж апельсини.
Тому їх вживають для профілактики хвороб щитоподiбної залози.

-- А вишні чим цінні?

-- Її ягоди мають протизапальний ефект. Багаті вони на макроелементи (калій, кальцій, фосфор, магній), мікроелементи (мідь, залізо), тому вишні незамінні у раціоні людей, хворих на серце та анемію. Речовина кумарин, що міститься у плодах вишні, зменшує зсiлiсть крові, отож червоні ягоди -- гарний профілактичний засiб для людей зі схильністю до тромбозів. Допомагають вишні й хворим на подагру -- знижують рівень сечової кислоті в організмі.

Завдяки тому що у груші фруктози більше, ніж глюкози (а, як відомо, фруктоза не потребує iнсулiну для засвоєння в організмі), цей фрукт корисний при порушенні функції підшлункової залози. У комплексі яблука, груші та вишні забезпечують організм повним складом полівітамінів, тож лише цих трьох компонентів досить,
щоб оздоровитися та захиститися від зимових інфекцій. Сливи та ягоди лише додадуть корисностi. Напій також корисно пити у стресових станах, при судомах, а також для поліпшення апетиту, травлення.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:03
На дотик ця рослина не пекуча, але вже через декілька годин після контакту з нею на шкірі з'являються опіки.
20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.