Ефективна допомога при "курячій сліпоті"

"Що ближче зима, то раніше наповзають сутінки. У цю пору я стаю особливо вразливою, бо ж недобачаю з настанням темряви, справді -- наче сліпа курка. Чому виникає розлад сутінкового зору і як з цією проблемою боротися?"

Ірина Ю., 59 років

-- У народі такий розлад називають "курячою сліпотою". А медичною мовою це
-- гемералопія, або розлад сутiнкового зору, -- відповідає лікар-офтальмолог вищої категорії Надiя Дехтярьова. -- Цей розлад виникає через порушення співвідношення світлових рецепторів у сітківці ока. Сітківка пронизана волокнами зорового нерва і
кількома шарами світлочутливих клітин. Один їх вид забезпечує чорно-білий сутінковий і нічний зір, інший -- зорове сприйняття кольорів. Якщо співвідношення світлових рецепторів порушене, гострота зору при слабкому освітленні слабшає, розвивається гемералопія.

Порушення співвідношення рецепторів може бути вродженим. Виникає ця проблема і через ускаднення вірусних недуг (вітрянка, кір, герпес), а також при діабеті. Куряча слiпота може з'явитися і внаслідок тяжких хронiчних, онкологічних хвороб.  Та найчастіше передумовою розладу сутінкового зору є дисбаланс вітамінів, особливо брак вiтамiну А (ретинолу). Він входить до складу зорового пурпуру -- речовини, яка мiститься в рецепторах сiткiвки ока і, власне, впливає на сутiнковий та нiчний зiр. У людей передпенсійного та пенсійного віку потрiбнi вiтамiни не
засвоюються органiзмом або ж засвоюються недостатньо через порушенням обмiну речовин. Зауважено, що погано засвоюється вітамін А у курців і тих, хто зловживає спиртним -- через порушення роботи печінки, яка в нормі сприяє засвоєнню ретинолу.

Однак нині це доволі часто є проблемою і молодих людей. Особливо тих, хто багато працює за комп'ютером: світло монітора виснажує рецептори ока. Сприяють розвитку проблеми і незбалансовані дієти -- особливо ті, що обмежують кількість жирів. Кількість вітаміну А має чітко визначити лікар, адже у великих дозах цей вітамін токсичний. Набагато безпечніше їсти моркву, гарбуз, пшоно, зелену цибулю, червоний й оранжевий перець, а ще яйця, молоко, і обов'язково -- масло та олію, адже вітамін А -- жиророзчинний. Крім того, вітамін Е, що міститься в
олії, сприяє засвоєнню ретинолу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.