Навіть на свята салати не слід готувати заздалегідь

А заправляти салати бажано перед подачею на стіл

Свята тривають. Господиням раз у раз треба готувати святкові страви. А цікаво, чи не можуть салати “зачекати” кілька днів? Зараз зима, хіба вони можуть так швидко зіпсуватися? Може, для економії сил та часу, їх можна приготувати заздалегідь?

-- Салати відносяться до продуктів, які швидко псуються, адже містять м’ясо, гриби, рибу, яйця, сир, морепродукти. Тож такі страви можна зберігати в холодильнику максимум 8 годин, якщо їх заправлено майонезом, а з олією -- 10 годин. Та на столі -- щонайбільше дві години, -- відповідає Надія Матчук, лікар-дієтолог. -- До речі, не варто готувати цю їжу заздалегідь -- заправляти салати найкраще перед подаванням на стіл, як максимум за півгодини, однак нарізати складники доречно за дві години. Це оптимальний варiант.

Фруктові салати зазвичай заправляють вершками чи шоколадом. Зберігати такі страви можна до двох годин.

Оскільки основна причина псування салатiв -- швидке розмноження бактерій, то уповільнити цей процес допоможе вакуум. Тож для зберігання продуктів або  готових салатів у холодильнику найкращим варіантом є скляний або пластиковий посуд, також ємкостi з нержавіючої сталі, й обов'язково -- зі щільною кришкою. А от алюмінієві посудини лiпше не використовувати -- цей матеріал вступає в реакцію з продуктами, швидко псує їх.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.