Навіть на свята салати не слід готувати заздалегідь

А заправляти салати бажано перед подачею на стіл

Свята тривають. Господиням раз у раз треба готувати святкові страви. А цікаво, чи не можуть салати “зачекати” кілька днів? Зараз зима, хіба вони можуть так швидко зіпсуватися? Може, для економії сил та часу, їх можна приготувати заздалегідь?

-- Салати відносяться до продуктів, які швидко псуються, адже містять м’ясо, гриби, рибу, яйця, сир, морепродукти. Тож такі страви можна зберігати в холодильнику максимум 8 годин, якщо їх заправлено майонезом, а з олією -- 10 годин. Та на столі -- щонайбільше дві години, -- відповідає Надія Матчук, лікар-дієтолог. -- До речі, не варто готувати цю їжу заздалегідь -- заправляти салати найкраще перед подаванням на стіл, як максимум за півгодини, однак нарізати складники доречно за дві години. Це оптимальний варiант.

Фруктові салати зазвичай заправляють вершками чи шоколадом. Зберігати такі страви можна до двох годин.

Оскільки основна причина псування салатiв -- швидке розмноження бактерій, то уповільнити цей процес допоможе вакуум. Тож для зберігання продуктів або  готових салатів у холодильнику найкращим варіантом є скляний або пластиковий посуд, також ємкостi з нержавіючої сталі, й обов'язково -- зі щільною кришкою. А от алюмінієві посудини лiпше не використовувати -- цей матеріал вступає в реакцію з продуктами, швидко псує їх.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.