Учений розповів, чому завжди вимикає свій смартфон до 22.00

Професор університету Глазго Даніел Сміт разом із колегами вивчає циркадні ритми (внутрішній біологічний годинник людини) і те, як вони впливають на наше здоров'я та поведінку. Результати їхнього останнього дослідження мають насторожити кожного з нас.

У ньому взяли участь понад 90 тисяч волонтерів. Люди носили датчики активності, які зчитували, наскільки порушені біологічні годинники. Чоловіки й жінки, що вели активне життя вночі, відчували постійне почуття самотності, мали нестабільний
настрій. Дослідження виявило у людей порушення внутрішнього годинника та вищий рівень загального депресивного розладу.

Тож загальний результат дослідження підтвердив: порушення внутрішнього біологічного годинника підвищує ризик психічних  розладів. Але варто зазначити, що дослідникам не вдалося встановити, чи порушення циркадних ритмів були причиною психічних розладів, чи одним із їхніх симптомів.

Професор Сміт заявив, що, цілком ймовірно, багато людей мають порушення внутрішнього годинника саме через використання перед сном мобільних пристроїв.

"Я особисто вимикаю свій смартфон до 22.00, адже заглядання у екрани в той час, коли маємо спати, негативно впливає на наш сон", -- прокоментував дослідження професор Сміт.

"Ще у ХVІІІ столітті французький вчений Жан-Жак д'Ортуа де Майран переконався, що циркадні ритми впливають на людину, -- розповідає Микола Макарчук, доктор біологічних наук, академік Академії наук вищої школи України. -- Вчений  експериментував з квітами, які прокидаються і засинають відповідно до фаз доби.
Згодом, спостерігаючи за тваринами, науковці заявили: внутрішньоклітинні циркадні ритми працюють 24 години на добу, навіть в умовах штучного дня чи ночі. Ці ритми настільки синхронізовані з рухом планети, що навіть одна клітина, вилучена з організму, живе поза ним відповідно до сталих правил.

Природою біологічний годинник запрограмований так, що сон у більшості людей віком від 20 до 50 років настає через чотири години після заходу Сонця, а самостійне пробудження -- через годину-дві після сходу. Якщо ж у роботі генів, що відповідають за біологічний годинник, є певні порушення, то добовий ритм
змінюється".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.