Фахівець пояснив, який аналіз крові є точнішим

"Скажіть, який аналіз точніший -- з пальця чи з вени?"

Геннадій Петрович, м. Полтава

-- Це світова практика -- забір крові проводиться з вени, -- відповідає Романа Блажiвська, завiдувач Центральної клiнiко-дiагностичної лабораторiї обласної клiнiчної лiкарнi, голова ревізійної комісії Всеукраїнської асоціації клінічної
хімії та лабораторної медицини. -- Поясню чому.

При заборі крові з пальця часто виникають проблеми в людей, у яких судини -- глибоко або спазмують, а якщо ще й холодно, то отримати достатню кількість біоматеріалу дуже важко. Часто тиснуть на палець, щоб узяти кров, при цьому не тільки травмуються тканини, але й артеріальна та венозна кров змішується з міжклітинною рідиною, що надходить при натисканні на палець. Тому кров з пальця не можна називати якісним аналогом крові з вени, хіба що таким можемо вважати експрес-тест на рівень глюкози (цукру) в крові.

Венозну кров зазвичай беруть у ліктьовій ямці, де проходить головна серединна вена передпліччя. Іноді -- у тильній поверхні кисті або в зап'ясті. У немовлят -- з-під ключиці.

-- Вакутайнери (спеціальні вакуумні пробірки, у які набирають венозну кров) мають значно тонші голки, ніж звичайні шприци. Тому, коли беруть кров таким способом,  менше травмуються тканини, -- додає Людмила Зайцева, заступниця головного лікаря центру міськради. -- Оскільки такі пробірки -- це закрита вакуумна система, скорочується час забору і кров не контактує із зовнішнім середовищем. Зрештою, вакуумні системи краще підходять пацієнтам, у яких тонкі та глибоко розташовані вени. Також медпрацівник не контактує з кров'ю. 

Маючи венозну кров, можна зробити дослідження будь-яких показників. А от крові з пальця недостатньо для проведення більшості аналізів, крім загального. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.