Фахівець пояснив, який аналіз крові є точнішим

"Скажіть, який аналіз точніший -- з пальця чи з вени?"

Геннадій Петрович, м. Полтава

-- Це світова практика -- забір крові проводиться з вени, -- відповідає Романа Блажiвська, завiдувач Центральної клiнiко-дiагностичної лабораторiї обласної клiнiчної лiкарнi, голова ревізійної комісії Всеукраїнської асоціації клінічної
хімії та лабораторної медицини. -- Поясню чому.

При заборі крові з пальця часто виникають проблеми в людей, у яких судини -- глибоко або спазмують, а якщо ще й холодно, то отримати достатню кількість біоматеріалу дуже важко. Часто тиснуть на палець, щоб узяти кров, при цьому не тільки травмуються тканини, але й артеріальна та венозна кров змішується з міжклітинною рідиною, що надходить при натисканні на палець. Тому кров з пальця не можна називати якісним аналогом крові з вени, хіба що таким можемо вважати експрес-тест на рівень глюкози (цукру) в крові.

Венозну кров зазвичай беруть у ліктьовій ямці, де проходить головна серединна вена передпліччя. Іноді -- у тильній поверхні кисті або в зап'ясті. У немовлят -- з-під ключиці.

-- Вакутайнери (спеціальні вакуумні пробірки, у які набирають венозну кров) мають значно тонші голки, ніж звичайні шприци. Тому, коли беруть кров таким способом,  менше травмуються тканини, -- додає Людмила Зайцева, заступниця головного лікаря центру міськради. -- Оскільки такі пробірки -- це закрита вакуумна система, скорочується час забору і кров не контактує із зовнішнім середовищем. Зрештою, вакуумні системи краще підходять пацієнтам, у яких тонкі та глибоко розташовані вени. Також медпрацівник не контактує з кров'ю. 

Маючи венозну кров, можна зробити дослідження будь-яких показників. А от крові з пальця недостатньо для проведення більшості аналізів, крім загального. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:00
Розповідаємо про гормон, який допомагає нам прокидатися й бути активними.
13:28
В Україні кожна 4-5 пара має проблеми з настанням вагітності, кажуть медики.
11:00
"Ризик захворіти на грип з важким ускладненням більший, аніж ризик стати жертвою коронавірусу з Китаю".
16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
14:58
Більшість інфікованих людей легко переносить захворювання, а діти майже не хворіють.
18:23
Найбільше сальних залоз на носі, лобі, підборідді, щоках, а також - на волосистій частині голови.
11:00
Мама дівчинки не може пробачити лікарям, що не призначили їй найважливіше обстеження, яке і вказало б на хромосомну аномалію.
15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.