Фахівець пояснив, який аналіз крові є точнішим

"Скажіть, який аналіз точніший -- з пальця чи з вени?"

Геннадій Петрович, м. Полтава

-- Це світова практика -- забір крові проводиться з вени, -- відповідає Романа Блажiвська, завiдувач Центральної клiнiко-дiагностичної лабораторiї обласної клiнiчної лiкарнi, голова ревізійної комісії Всеукраїнської асоціації клінічної
хімії та лабораторної медицини. -- Поясню чому.

При заборі крові з пальця часто виникають проблеми в людей, у яких судини -- глибоко або спазмують, а якщо ще й холодно, то отримати достатню кількість біоматеріалу дуже важко. Часто тиснуть на палець, щоб узяти кров, при цьому не тільки травмуються тканини, але й артеріальна та венозна кров змішується з міжклітинною рідиною, що надходить при натисканні на палець. Тому кров з пальця не можна називати якісним аналогом крові з вени, хіба що таким можемо вважати експрес-тест на рівень глюкози (цукру) в крові.

Венозну кров зазвичай беруть у ліктьовій ямці, де проходить головна серединна вена передпліччя. Іноді -- у тильній поверхні кисті або в зап'ясті. У немовлят -- з-під ключиці.

-- Вакутайнери (спеціальні вакуумні пробірки, у які набирають венозну кров) мають значно тонші голки, ніж звичайні шприци. Тому, коли беруть кров таким способом,  менше травмуються тканини, -- додає Людмила Зайцева, заступниця головного лікаря центру міськради. -- Оскільки такі пробірки -- це закрита вакуумна система, скорочується час забору і кров не контактує із зовнішнім середовищем. Зрештою, вакуумні системи краще підходять пацієнтам, у яких тонкі та глибоко розташовані вени. Також медпрацівник не контактує з кров'ю. 

Маючи венозну кров, можна зробити дослідження будь-яких показників. А от крові з пальця недостатньо для проведення більшості аналізів, крім загального. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.