Унікальний дитсадок для “моржів” - тут малюки не грипують!

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування

Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Хто й навiщо так знущається з дітей?! -- перше запитання, яке спадає на думку. Але це зовсiм не тортури, а унiкальна методика загартовування. Дiтки, якi вiдвiдують  цей заклад, майже не хворiють -- бозмалечку моржують.

Але невже їм не холодно?! "Зовсiм не холодно! -- бадьоро вигукує хлоп'я рокiв п'яти. -- Ми ж загартованi! Будемо сильними та здоровими, а мiкроби i вiруси нас боятимуться!"

Щороку тут відбувається традицiйне свято -- посвячення у "морженята", розповідає завiдувачка дитсадка Вiкторiя Данюк. Його назва -- о "У здоровому тiлi -- здоровий дух".

У дитсадку №16 "Веселка" в Новоградi-Волинському таку незвичну  методику запровадили кiлька рокiв тому. Рiч у тiм, що сюди ходять дiти зi слабким iмунiтетом та хворобами верхнiх дихальних шляхiв. Тож для лiкування та гартування малечi створено всi умови -- є тренажерний зал, реабiлiтацiйнi комплекси, сауна, фiзкабiнети. А основним методом тутешнi фахiвцi обрали природне загартовування.

Уже з трьох-чотирьох рокiв малюки обливаються влiтку холодною водою. Коли настає осiнь, виконують вправи на повiтрi в легкому одязi. А з настанням зими щодня обтираються снiжком (якщо він є) або поливають себе водичкою. Перед цим  дiтлахи обов'язково вiдвiдують сауну, а пiсля прогулянки знову бiжать туди, щоби розпаритися. Причому заняття на свiжому повiтрi вiдбуваються в будь-яку погоду -- навiть у десятиградусний мороз!

Результати цього унiкального загартовування ретельно вивчають та аналiзують медики.

Більшість вихованців жодного разу за рік не хворіє. "І така методика дає гарні результати, -- каже Вікторія Данюк. -- Загартовування позитивно позначається на здоров’ї наших діток. Вони менше хворіють на грип і респіраторно-вірусні інфекції. Торік моржуванням у нас займалися 54 вихованці. І впродовж року 50 дітей взагалі не мали жодних проблем зі здоров’ям!"

Експериментальної методики дотримують тут неухильно -- за спеціально складеними програмами. А контролюють її виконання фахівці -- у садочку працюють 12 медичних працівників, з них -- троє лікарів. Тож загартовують дітей, поставивши все на грунтовну наукову основу.

Між іншим, співробітники в цьому дитсадку не відстають від дітей. Адже соромно кутатися в шубу, коли твої вихованці бігають по снігу босоніж й без одягу! Тож у свято й виховательки вийшли надвір у самих купальниках -- мов улітку. Тож  виходить, що маленькі моржі не лише гартуються самі, а й подають гарний приклад дорослим!

-- Передусім у такій методиці треба враховувати певні обмеження щодо стану здоров’я діток, -- каже Людмила Ількіна, лікар-педіатр. -- Якщо вони мають серцево-судинні хвороби, вроджені вади серця або проблеми з нирками -- такезагартовування їм не підійде. Але якщо просто часто хворіють на

ГРЗ, то такі діти сміливо можуть починати гартування організму.

Моржувати малюки починають з чотирьох років. Комплекс загартовування передбачає не лише моржування. Цілорічно діти роблять зарядку, вправи дихальної гімнастики, полощуть горло водою та травами. У спеціальній спелеокамері вони вдихають іони хлориду натрію -- це також сприяє чистоті дихання.

А кожному сеансу моржування взимку передує перебування діток у сауні, де вони розпарюються. Опісля вибігають на сніжок. Якщо ж снігу немає -- юні моржі обливаються водичкою. Для молодших груп її температура становить приблизно 28 градусів, а для старших -- 14 -- 15 градусів. Отака контрастність дуже позитивно  впливає на дитячий організм, підвищуючи його реактивність та захисні сили й зміцнюючи імунітет.

Важливим фактором такої системи є позитивна налаштованість самої дитини та її батьків. Робити це "з-під палиці" не можна -- не буде бажаного ефекту. Дитинці має подобатися загартовування, а батьки повинні підтримати її в цьому прагненні. Відтак увесь цей комплекс складників у їх системному поєднанні дає феноменальні  результати.

Понад 90% дітей, які загартовувалися за цією методикою, впродовж року жодного разу не хворіли!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.