
Дослідження вчених з Університету Алабами в Бірмінгемі підтвердило гігієнічну гіпотезу про розвиток астми. Виявляється, саме чистота може призводить до розвитку цыэъ хвороби.
Зниження мікробного впливу через чистоту в будинках і покращення санітарних умов в навколишньому середовищі негативно впливає на імунітет, стверджують вчені. З цим, на їхню думку, і пов'язане зростання кількості випадків астми та алергічних захворювань дихальних шляхів у промислово розвинених країнах, пише medlinks.
В ході нового дослідження фахівці провели серію дослідів на мишах. Вони виявили, що новонародженим мишенятам необхідний більш вагомий вплив бактеріального ендотоксину в порівнянні з дорослими особинами для запобігання реакцій, подібних астмі. Іншими словами, існування в чистоті знижувало в організмі маленьких мишей здатність чинити опір дії алергенів.
Тварини, які росли в умовах чистоти (в їхньому випадку вона визначалася низьким рівнем мікробного ліпополісахариду), почали страждати від алергічного захворювання дихальних шляхів після впливу на них алергенами. Але коли в процесі росту миші контактували з мікробами, у них не розвивалося астматичноподібного захворювання.
На думку вчених, з дітьми відбувається так само. У дітей, вихованих в надчистому і стерильному середовищі, є більш висока схильність до астматичних реакцій. Діти повинні стикатися з мікробами, а наявність пилу у будинку є навіть бажаною.
«Отримані дані показують, що мікробні ліпополісахариди запобігають T-хелпер-2-залежним алергічним реакціям з різними граничними значеннями у дорослих і немовлят. Високий вміст ЛПС, який є у домашньрму пилу, що переноситься вітром, необхідний для забезпечення захисту дітей від розвитку алергічних захворювань дихальних шляхів», - заявили автори роботи.