Та водиця не проста, та водиця - помiчна

Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства

З уст в уста люди переповiдають дивовижнi iсторiї про раптове оздоровлення та знову i знову записують новi свiдчення тих, кому водиця з джерела Матерi Божої в Моршинi допомогла. Серед людей, якi чудом зцiлилися, є й медпрацiвники.

Багатьом вiдпочивальникам i гостям те мiсце вiдоме як джерело №4. Та з давнiх-давен його називали джерелом Божої Матерi. Є двi легенди про його появу. Перша говорить про те, що джерело з'явилося в серединi ХІХ столiття. На той час у районi теперiшнього Моршина був густий лiс, у якому дiвчата-сирiтки випасали худобу. Там несподiвано i з'явилась перед ними Божа Матiр, з-пiд нiг якої вдарили струмочки. "Дiвчата-пастушки налякались, але Божа мати їх запевнила, що боятися не варто, бо вода, яка б'є з-пiд її нiг, -- цiлюща, i до неї приходитимуть багато людей та оздоровлюватимуться", -- каже Марiя Цикош, екскурсовод.

Друга легенда сягає давнiших часiв. Вона оповiдає про те, як на пагорбi Вiдерниця ще в княжі часи спорудили дерев'яну фортецю, але в ХШ столiттi орда Батия знищила її. "Археологiчнi розкопки на цьому пагорбi справді виявили залишки великої дерев'яної споруди зi слiдами пожежi", -- додає гід. Тi її захисники, якi залишились живими, перейшли на вищий, лiвий берег рiчки Бережниця й сховались у лiсах вiд монголів. Вони вже не мали вiд кого чекати допомоги i звернулись до Господа. Їхня молитва була такою щирою, що перед ними постала Божа Мати i покрила їх своїм омофором. Так життя їх було врятоване, а з-пiд нiг Богородицi забило джерело, яке й донинi дарує людям здоров'я.

Властивостi цього джерела почали вивчати ще в 60-х роках ХХ столiття. "У ньому надзвичайно чиста вода, яка має дуже малий вмiст солi, вiд п'яти до семи грамів на лiтр, каже панi Марiя.

-- Вона лiкувальна, оздоровлює шлунок, кишкiвник, має сильну жовчогiнну дiю. Її можна якийсь час навiть зберiгати в посудинi чи кип'ятити, i нiякого осаду не з'являється. Та вживати для оздоровлення воду варто сирою, рекомендує заслужений лiкар України Володимир Кушнiр, який видав книжку, присвячену  iсторiї джерела Матерi Божої та його цiлющим властивостям".

Кажуть, що своєю структурою вода з джерела Божої Матерi близька до йорданської. "Коли на Йордан освячують воду, вона набуває спецiальної структури i стає незвичайною, -- каже лікар Володимир Кушнiр. -- Навiть ученi нiчим не можуть це пояснити. Лише того дня вона не така, як зазвичай. Через те люди набирають її на Водохреще i п'ють цiлий рiк. А наша вода постiйно має таку структуру. Її за це називають "живою водою". Але мусить бути щира молитва i вiра, щоб вона допомогла.

Я от перенiс вісім операцiй, лежав 37 разiв у лiкарнi, але досi ходжу i п'ю цю воду, бо саме вона мене підтримує. Одного разу в мене пiдскочила температура до 39,6. Хотiв навiть "швидку" викликати, але рiдним не зiзнавався, щоб не вiдвезли в лiкарню. А температура вже сягла 39,8. Я знову мовчав. Але дочка побачила, що зі мною, і пiшла молитися до джерела, до Матерi Божої. I вже за 30 чи 40 хвилин я вiдчув, що мені стало краще. Помiряв температуру, а вона -- у нормi! Коли дочка повернулася, запитав, у який час вона молилась. Як виявилось, коли вона стала молитися на вервицi, у ту саму хвилину температура й почала спадати...

До речi, водичку з цього джерела добре пити тим, у кого проблеми iз жовчевим міхуром, але вона не рекомндована, коли вже утворилися камені. Тому, перш нiж її регулярно вживати, обов'язково потрібно проконсультуватися з вашим лiкарем".

Мiсцевi жителi розповiдають, що особливо Мати Божа допомагає жiнкам пізнати ласку материнства. У Моршинi переказують кiлька таких випадкiв, коли жiнки роками не могли завагiтнiти, але завдяки вiдвiдуванню святого джерела i молитвам до Матерi Божої таки ставали матерями...

"Доволi давно спостерiгаю за людьми, якi зосереджено п'ють з горняток чи набирають у вiдра та бiдони цю даровану Богом оздоровчу водицю, -- каже лікар Володимир Кушнір. -- Але, зауважу, оздоровчу для тих, хто з вiрою, надiєю та  молитвою в душi п'є її повiльно, невеликими дозами, а не, завантаживши в багажник машини бiдони з водою, хутко вiд'їжджає вiд джерела, навiть не оглянувшись на фігуру Матерi Божої, на каплицю, котру поставили на мiсцi її з'яви, без подячної молитви, яку мали б тут змовити..."

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Як вони виникають, чи захищає від них вакцина й скільки часу ще може мутувати вірус?
15:00
В Україні вкрай низький рівень вакцинації від цього захворювання, кажуть лікарі.
15:00
Дослідники кажуть, що складність перенесення недуги залежить від групи крові людини.
12:00
За словами лікарів, цей розлад поведінки перебуває у першій трійці за поширеністю серед психологічних проблем неповнолітніх.
11:00
Дві українки діляться своїм досвідом та практичними порадами.
11:30
Ця проблема виникає у понад 60% пацієнтів, які перенесли ампутацію.
13:00
Реабілітолог пояснює, чому після пологів розпочинати відновлення форми потрібно вкрай обережно.
14:00
Науковці заявляють, що брак дотиків через карантинні обмеження негативно позначається на ментальному здоров'ї людей.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.