“Я забув, що таке хворіти!”, - досвідчений морж ділиться секретами

"Морж" Іван Папушенко на собі переконався, що крижана вода позбавляє від недуг

Відомо, що моржі, які купаються у водоймах у холодну пору року, вирізняються особливо міцним здоров'ям. Найчастіше відважуються на таку зміну способу життя на Водохреще, коли вважається, що вода має особливо цілющу силу, тому не зашкодить здоров'ю, а навпаки, тільки його додасть.

55-річний Іван Папушенко, президент Асоціації моржів Придунав'я, поділився з "Добрим лікарем" своїм досвідом плавання у крижаній воді.

-- Що вас спонукало стати моржем?

-- Свого часу, як майстер спорту з вільної боротьби, я регулярно тренувався, але згодом подався у бізнес, тож на роботі пропадав з п'ятої ранку до першої ночі. Коли вирішив повернутись до тренувань, потягнув спину й зрозумів -- за здоров'я вже треба боротись. А поблизу ж Дунай! Вісім років тому я вперше в Йордань занурився у річку, і після цього став пірнати щодня. Спершу занурювався лише на 10 секунд, але поетапно тривалість перебування в крижаній воді збільшив до години.

-- У чому користь таких занять?

-- При температурі води від + 18 градусів купатись можуть усі, але саме в таких умовах розмножуються збудники різних хвороб. При температурі від 5 до 13 градусів вода вважається холодною для звичного купання, а от від нуля до чотирьох -- узагалі рідким льодом. Але саме вона найбільш корисна! Головна перевага таких занять -- у покращенні кровообігу.

До речі, тепер повітря холодніше за воду, тому, коли заходимо в річку, тіло навіть зігрівається. Я плаваю щодня протягом години, наприкінці виконую 100 -- 200 присідань у воді. А опісля важливо вдягнути зручний одяг (краще халат, аби повністю увібрав воду) й теплі капці.

Мені цікаво випробовувати свої можливості, тому, скажімо, у лютому брав участь у першому міжконтинентальному естафетному запливі через Берингову затоку, плив о першій годині ночі при температурі води нуль градусів. А в крижаній воді Чорного моря проплив одну годину 12 хвилин...

-- І жодного разу не захворіли?

-- Я забув, що таке хворіти! Мало того -- регулярно лікував свої розірвані зв'язки завдяки таким процедурам. Загалом же, занурення й плавання у крижаній воді дає відчуття перемоги над собою. Після плавання я завжди в піднесеному настрої, адже в організмі в цей час продукуються ендорфіни, які ще називають гормонами щастя.

Варто знати

Якщо ви пірнаєте вперше, то занурюватися варто не різко, а поступово. Якщо ж ви загартовані, то можна стрибати й одразу занурюватись. Щоправда, треба одягати шапочку для купання, щоб не намочити волосся і таким чином не переохолодитися.

 Під час пірнання у кров викидається велика кількість гормонів. Це своєю чергою викликає різкий спазм судин по всьому тілу, у тому числі й судин, що живлять серце. Для когось це стане дуже корисним, збадьорить, зміцнить імунітет. Але комусь може й зашкодити -- аж до розвитку інфаркту чи інсульту. Тож людям, які мають судинні та серцеві хвороби, варто бути дуже обачними, приймаючи рішення моржувати.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
14:48
Середній вік життя таких дітей - 15 - 16 років. Симптоми захворювання можуть проявитися не одразу.
11:00
Віталій Маргалік розповідає про свої секрети здоров'я.
20:42
Лише кожна п'ята вилікувана від раку дитина, за даними ВООЗ, доживає до 19 років.
15:22
Є і хороша новина - діти до 15 років майже не хворіють.
14:52
Найчастіше малюки отруюються ліками, які дорослі залишають без нагляду.
16:51
Завдяки сканеру машина швидко знаходить потрібну судину і вводить голку з першої спроби.
20:06
Статеве дозрівання у дівчаток настає приблизно на 12 місяців раніше, ніж 40 років тому, вважають вчені.
12:38
Спершу, ці люди мають підписати згоду на 14-денний карантин. Крім того, у МОЗ ще не визначилися, де їх розмістити.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.