У МОЗ розповіли про справжню ситуацію з поставками ліків та вакцин до регіонів

10 Серпень, 2016 - 11:48


 

У МОЗ України відбулась селекторна нарада з начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров"я держадміністрацій усіх областей та міста Києва стосовно наявності імунобіологічних препаратів для проведення планових щеплень, реєстрації сироваток та забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я.

Як зазначила в.о. Міністра охорони здоров"я Уляна Супрун, цими днями було підготовано низку документів для розмитнення вакцин і лікарських засобів, які вже були поставлені в Україну. "Тому на наступному тижні плануємо здійснити їх доставку в регіони", -- сказала вона.

 

МОЗ України видало 125 довідок, які підтверджують ввезення лікарських засобів та медичних виробів на митну територію України відповідно до угод, укладених між МОЗ України та спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлю, у межах виконання бюджетних програм.

Як повідомила Анжела Купліванчук, в.о. директора Департаменту економіки і фінансової політики МОЗ України, на склади уповноважених підприємств вже доставлено лікарські засоби для лікування дорослих і дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, лікарські засоби для лікування дітей хворих на гемофілію, вакцини, лікарські засоби та медичні вироби для хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити, орфанні захворювання.

За даними МОЗ, станом на 8 серпня 2016 року в усі регіони України поставлено наступні вакцини, які використовуються для проведення щеплень дітям згідно з Календарем профілактичних щеплень:

- вакцина проти гепатиту В -- 350 000 доз (20% від запланованого);

- комбінована вакцина для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, поліомієліту (інактивована), гемофільної інфекції типу b («ПЕНТАКСИМ») – 414 700 доз (48 % від запланованого);

- вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи – 277 000 доз (22 % від запланованого);

- вакцина для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) -- 174 400 доз (33,5% від запланованого, але з урахуванням поставки другої частини -- 100 %);

- вакцина проти сказу -- 91 390 доз (100% від запланованого).

28 липня 2016 року в Україну надійшла друга партія вакцини для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) в кількості 345 550 доз та 5 серпня 2016 року поставлена вакцина для профілактики дифтерії, правця у дорослих (АДП-М) -- 1 599 600 доз.

Впродовж наступного тижня ці вакцини планується поставити у всі регіони України.

"На сьогодні у регіонах доступні вакцини для проведення щеплень дітям першого року життя згідно Календаря щеплень, тобто препарати, з чого повинна починатися вакцинація", -- підсумував Сергій Платов, заступник начальника Управління-начальник відділу програм та проектів Управління громадського здоров"я.

Найближчим часом планується поставка в Україну оральної, бівалентної вакцини проти поліомієліту у кількості 2 755 000 доз та цільноклітинної вакцини проти кашлюку, дифтерії, правця -- 1 770 000 доз. Крім того, вирішується питання щодо можливості ввезення на територію України вакцини для профілактики туберкульозу в кількості 2,5 млн. доз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.