Науковці пояснили, чому з віком похмілля стає важчим

24 Серпень, 2016 - 15:01

 

Виявляється, ми більше страждаємо від похмілля з роками через те, що наше тіло з віком змінюється, втрачаючи воду і м’язеву масу, а тому стає чутливішим до  алкоголю. Так кажуть вчені з Університету Пенсильванії (США).

 

Скажімо, похмілля у 40 років завжди буде важчим, ніж у 20-річних. Адже що старшою є людина, то менше у неї м'язевої маси та води, а тому вона стає чутливішою до компонентів спирту -- такі дані наводить The Daily mail.
 

 

Загалом, людина стає більш чутливою до впливу алкоголю, коли досягає середнього віку -- вже після 30 років наше тіло починає змінюватися. Саме в цьому віці починаються процеси дегідратації -- організм втрачає воду, що й спричиняє процеси старіння.


Своєю чергою, алкоголь теж зневоднює тіло. Таким чином, його надмірна кількість виснажує організм.  "Багато людей з віком стають критично зневодненими. І відбувається це через природні процеси, які супроводжують старіння. Тому тіло стає більш чутливим до сульфітів і танінів у вині. А отже ми більше страждаємо від похмілля, яке проявляється у головному болю та нудоті", — пояснив професор психіатрії Девід Ослін.

 

Крім того, менша кількість води в організмі означає, що алкоголь перебуває у менш розчиненому вигляді. А оскільки після 50 років печінка працює не так ефективно, вона виробляє менше ферментів для розщеплення алкоголю, а тому організму треба більше часу для нейтралізації токсичних речовин. Відповідно, токсини з алкоголю довше перебувають в організмі, викликаючи головний біль, нудоту, спрагу.


Крім того, з віком зменшується м'язева маса, натомість, стає більше жиру. Жирові тканини не нейтралізують алкоголь так, як м’язеві. Тому й похмілля стає важчим.

 

А доктор Гері Мюррей з Національного інституту з питань зловживання алкоголем і алкоголізму каже, що люди похилого віку можуть приймати ліки, які роблять їх більш чутливими до впливу алкоголю. А деякі препарати метаболізуються в печінці та навіть  посилюють  дію алкоголю.
 

Врешті, з віком відбувається зниження когнітивних функцій мозку. Як пояснив професор Ослін, нейрони вже не є настільки ефективними, як у молодості, а тому навіть невелика кількість алкоголю сприяє порушенню їх функцій:  "Той, хто йде на коктейль у віці 65 років, може випити одну або дві порції, й діяльність мозку вже буде порушена".

 

Це все пояснює, чому з віком менша кількість алкоголю сприяє швидшому сп'янінню, а похмілля є важчим. А оскільки нині свято, варто взяти це до уваги.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.