Деяким жінкам це треба робити частіше

26 Серпень, 2016 - 13:00
Лікарі назвали нові рекомендації щодо того, як часто жінкам треба проходити мамографію

Раніше більшості жінок, які досягли 45-річного віку,  мамографію радили робити раз

на три роки. Але жінкам з щільними грудьми американські вчені рекомендують робити таке обстеження щороку, адже вони перебувають у групі ризику щодо розвитку раку молочної залози, інформує likar.info

 

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Annals of Internal Medicine, вказано, що щорічний скринінг сприяє зниженню кількості смертельних випадків від раку  молочної залози для жінок з щільною грудьми.


Але що таке щільна груди? Щільними вважаються молочні залози, в яких багато  фіброзної тканини і мало жиру. Виявити пухлини в таких грудей складніше, тому жінки з пишними персами схильні до вищого ризику розвитку раку.


Дослідники Вермонтского університету вивчили більше 200 тисяч мамограм, виконаних у 145 тисяч жінок у віці від 40 до 89 років. Проекції оцінили 83 радіологи, розділивши груди на "надзвичайно щільні", "гетерогенно щільні", "помірно щільні" і "ті, що майже повністю складаються з жиру". Перші дві категорії кваліфікували як "щільні", й за таких характеристик ризик раку підвищується на 50%.

 

У всьому світі рак молочної залози є найбільш поширеною злоякісною пухлиною у жінок. Ризик захворювання збільшується з віком, особливо при наявності такого самого діагнозу у близьких родичок (матері, сестри, бабусі). Тому після 45 років жінка має регулярно проходити мамографію. Якщо мамографія виявляє підозрілу ділянку, жінку скеровують на томографію. Потім, за потреби, їй призначають біопсію.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.