Надмірна вага... захищає серце

14 Вересень, 2016 - 13:00

Всім відомо, що ожиріння -- причина багатьох проблем зі здоров'ям, особливо, з серцем і судинами. Саме зайву вагу пов'язують з розвитком гіпертонії, ішемії, атеросклерозу, підвищеним ризиком інфарктів та інсультів.

Проте американські вчені з клініки Майо, одного з найбільших медичних центрів світу, стверджують, що надмірна вага може захистити від смерті від серцево-судинних причин, повідомляє Медичний журнал Ізраїлю.

Цю парадоксальну теорію вчені озвучили не вперше -- такі думки в середовищі дослідників існували деякий час.

Науковці досліджували історії хвороби та факти смерті від серцево-судинних захворювань й встановили, що ті люди, які мали зайву вагу, утричі рідше помирали від проблем з серцем. Тож дослідники виявили, що підвищений індекс маси тіла може мати захисний ефект для серця, а знижений -- навпаки, збільшує ризик смертності від захворювань серця майже в 3 рази.

Висновки суперечать відомій тезі про те, що ожиріння є головним провокатором хвороб серця.  Тому вчені мають з'ясувати природу цього парадоксального явища. Наразі висунуто гіпотезу про те, що пацієнти з надмірною вагою приймають ліки, що містять бета-блокатори і статини, які позитивно впливають на діяльність серця.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.