Хворе серце тепер можна регенерувати

17 Вересень, 2016 - 17:10

Фахівці Університету Абердина (Шотландія) зробили прорив в лікуванні захворювань серця. Завдяки вивченню молекулярних процесів, що відбуваються в органі, вони побачили нові способи відновлення пошкодженого серця, інформує gogetnews.info.

 

Організм людини в той період, коли розвивається в материнській утробі, може продукувати м'язові клітини серця, однак після появи на світ цей процес  припиняється. Відповідно до недавніх досліджень, певне число стовбурових клітин, пересаджене у серце дорослої людини, здатне диференціюватися в клітини серцевого м'яза.

 

Власне, дослідники навчилися управляти клітинами серцевого м'яза - кардіоміоцитами. Подібний процес дав можливість досліджувати молекулярні механізми, відповідальні за перетворення стовбурових клітин на клітини серцевого м'яза. Як повідомляють фахівці, за рахунок розуміння таких процесів вдасться розробити нові терапевтичні стратегії, які в подальшому допоможуть в регенерації органу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.