Вчені розробили новий спосіб лікування гіпертонії

21 Вересень, 2016 - 13:00

Спеціалісти з Університету Брістоля (Великобританія) вважають, що однією з причин високого тиску можуть бути так звані каротидні тільця, повідомляє sundaynews.info.

Експериментальне видалення деяких таких тілець з організму людей з гіпертонією приводило до моментального і стійкого зниження кров'яного тиску.

Каротидні тільця відповідають в організмі за рівень кисню в крові. При його зниженні вони "б'ють на сполох", сигналізуючи мозку про необхідність підвищення тиску і почастішання дихання. Якщо каротидні тільця надто активні, тиск весь час зберігається підвищеним.

Були розроблені спеціальні тести, що дозволяють зрозуміти, чи є надмірно активні тільця причиною гіпертонії в кожному конкретному випадку. Основою ж нового методу лікування високого тиску стала енергетична молекула — аденозинтрифосфат (АТФ). У каротидних тільцях міститься рецептор до неї, відомий як P2X3. Це і є нова лікарська мішень.

 

Наша довідка: каротидні тільця контролюють газовий склад крові, що надходить до мозку. Імпульсація від каротидних хеморецепторів досягає відповідних нейронів мозку і затримує "вимикання" вдиху, тобто поглиблює дихання. Рефлекси, що зумовлюють зміни активності дихання, виникають при зменшенні тиску нижче ніж 100 міліметрів ртутного стовпчику.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.