Вчені розробили новий спосіб лікування гіпертонії

21 Вересень, 2016 - 13:00

Спеціалісти з Університету Брістоля (Великобританія) вважають, що однією з причин високого тиску можуть бути так звані каротидні тільця, повідомляє sundaynews.info.

Експериментальне видалення деяких таких тілець з організму людей з гіпертонією приводило до моментального і стійкого зниження кров'яного тиску.

Каротидні тільця відповідають в організмі за рівень кисню в крові. При його зниженні вони "б'ють на сполох", сигналізуючи мозку про необхідність підвищення тиску і почастішання дихання. Якщо каротидні тільця надто активні, тиск весь час зберігається підвищеним.

Були розроблені спеціальні тести, що дозволяють зрозуміти, чи є надмірно активні тільця причиною гіпертонії в кожному конкретному випадку. Основою ж нового методу лікування високого тиску стала енергетична молекула — аденозинтрифосфат (АТФ). У каротидних тільцях міститься рецептор до неї, відомий як P2X3. Це і є нова лікарська мішень.

 

Наша довідка: каротидні тільця контролюють газовий склад крові, що надходить до мозку. Імпульсація від каротидних хеморецепторів досягає відповідних нейронів мозку і затримує "вимикання" вдиху, тобто поглиблює дихання. Рефлекси, що зумовлюють зміни активності дихання, виникають при зменшенні тиску нижче ніж 100 міліметрів ртутного стовпчику.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.