Цей овоч визнали кращим засобом від астми та артриту

22 Вересень, 2016 - 11:30

Відомо, що зелені овочі є важливою частиною нашого раціону, але у деяких випадках вони навіть діють, як ліки.

Як стверджують вчені з Мельбурнського університету (Австралія), вживання лише однієї-двох порцій брокколі щодня є ефективним методом лікування астми, повідомляє newsyou.info.

Лабораторні дослідження в університеті показали, то споживання брокколі, а також інших овочів з сімейства хрестоцвітних (брюссельської, цвітної та китайської капусти) зменшує пошкодження легенів.

Це відбувається завдяки сульфорафану -- речовині, яка міститься у хрестоцвітих овочах. Сульфорафан захищає дихальні шляхи від запалення, а також здатен поступово знизити кількість загострень астми. Автори дослідження кажуть, що брокколі може допомогти подолати астму та запальні захворювання легенів навіть у тому випадку, якщо хвороби стійкі до поточних варіантів лікування.

А ще брокколі може мати ключове значення для запобігання артриту -- дуже неприємного захворювання суглобів, яке робить хворобливим кожен рух. Як пише newsyou.info, вчені з Університету Східної Англії (Великобританія) виявили, що той самий сульфорафан зменшує пошкодження суглобів.

Тести на мишах показали, що у тварин, яких годували "сульфорафановою дієтою", суглоби були набагато менше зношені, ніж у інших. Щоб зрозуміти, чи буде це працювати у людей, вчені взяли клітини хрящів людини, і після обробки речовиною виявилося, що гени, відповідальні за пошкодження  хряща, були вимкнені. У третьому тесті команда спостерігали захисну дію  сульфорафану на прикладі хрящової тканини корів. Висновки підтвердилися.

Ян Кларк, професор біології Університету Східної Англії, зазначив, що результати цього дослідження є дуже перспективними, а дієта, багата на брокколі, може бути безпечною альтернативою лікам.

До речі, це не єдині дослідження, які довели важливу роль сульфорафану. Було встановлено що він нейтралізує клітини, які стимулюють ріст пухлини молочної залози. Також це хімічна речовина може знизити ризик серцевого нападу або інсульту, адже сприяє очищенню судин.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.