Вчені пояснили, чому жінки переносять самотність гірше за чоловіків

14 Жовтень, 2016 - 14:00

Річ у тім, що у мозку представниць прекрасної статі через ізоляцію активно виробляється гормон кортикостерон, що сигналізує про стрес.

Як повідомляє УНІАН, фахівці з Університету Калгарі (Канада) провели дослідження на мишах, які після народження жили в групах з іншими гризунами своєї статі. Мишей на 16-18 годин залишали в групах, парах або ізолювали. Після цього вчені оцінювали рівень стресу у самців і самиць гризунів.

Дослідники помітили: в мозку самиць через ізоляцію починав активно вироблятися гормон кортикостерон, що сигналізує про стрес. У самців цього не відбувалося. Тож соціальна ізоляція виявилася стресом для самиць, а не для самців.

Ще вчені перевірили, як фізичні навантаження впливали на мозок тварин. Самці і самиці мишей плавали протягом 20 хвилин. Заплив привів до виділення кортикостерону в мозку у гризунів обох статей. Можливо, у людей все так само. Тому, за словами дослідників, судячи з усього, чоловіки і жінки повинні по-різному боротися зі стресом. Мабуть, вечір з друзями після важкого робочого дня більше допомагає представницям прекрасної статі.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.