Вчені розповіли, коли і кому треба мити руки

15 Жовтень, 2016 - 14:00

Одні фахівці кажуть, що дітей не потрібно змушувати постійно мити руки -- краще дозволити певним групам мікробів потрапити в організм, щоб він навчився протидіяти їм. Інші вважають, що із різким зростанням кількості важких отруєнь та вірусних захворювань ця порада, як мінімум, недоречна.

Для вирішення цієї дилеми видання професор епідеміології Королівського коледжу в Лондоні Тім Спектр проаналізував дослідження 25-річної давнини, пише healthyliving.com.ua

Зазвичай фахівці пропонують усувати всі можливі збудники реакції організму, дезінфікувати приміщення, віддавати домашніх тварин та лишатися вдома в період цвітіння рослин-подразників. Проте, на думку Спектра, жоден із цих засобів ще не припинив розвиток різних форм алергій у людей.

Натомість, 25 років тому було оприлюднене дослідження, яке назвали "гігієнічною гіпотезою". Вона доводила, що діти у великих і бідних родинах, які проводять більшість свого часу зі свійськими тваринами, мають менше алергій. А от діти із заможних родин, які живуть у квартирах міських будинків, хворіють частіше. Головний висновок дослідників полягав у тому, що дитина повинна отримувати певну кількість подразників імунної системи, щоб дати можливість організму навчитися долати їх.

Проте людям із високим ступенем ризику не можна додатково вражати свій організм. Професор Спектр зараховує до групи ризику людей похилого віку, а також тих, хто має імунодефіцитні захворювання. Також обов'язково слід мити руки після відвідин лікарні та громадських вбиралень. Спектр також нагадує працівникам сфери харчування про те, що гігієна в їх професії – понад усе.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.