Вчені розповіли, коли і кому треба мити руки

15 Жовтень, 2016 - 14:00

Одні фахівці кажуть, що дітей не потрібно змушувати постійно мити руки -- краще дозволити певним групам мікробів потрапити в організм, щоб він навчився протидіяти їм. Інші вважають, що із різким зростанням кількості важких отруєнь та вірусних захворювань ця порада, як мінімум, недоречна.

Для вирішення цієї дилеми видання професор епідеміології Королівського коледжу в Лондоні Тім Спектр проаналізував дослідження 25-річної давнини, пише healthyliving.com.ua

Зазвичай фахівці пропонують усувати всі можливі збудники реакції організму, дезінфікувати приміщення, віддавати домашніх тварин та лишатися вдома в період цвітіння рослин-подразників. Проте, на думку Спектра, жоден із цих засобів ще не припинив розвиток різних форм алергій у людей.

Натомість, 25 років тому було оприлюднене дослідження, яке назвали "гігієнічною гіпотезою". Вона доводила, що діти у великих і бідних родинах, які проводять більшість свого часу зі свійськими тваринами, мають менше алергій. А от діти із заможних родин, які живуть у квартирах міських будинків, хворіють частіше. Головний висновок дослідників полягав у тому, що дитина повинна отримувати певну кількість подразників імунної системи, щоб дати можливість організму навчитися долати їх.

Проте людям із високим ступенем ризику не можна додатково вражати свій організм. Професор Спектр зараховує до групи ризику людей похилого віку, а також тих, хто має імунодефіцитні захворювання. Також обов'язково слід мити руки після відвідин лікарні та громадських вбиралень. Спектр також нагадує працівникам сфери харчування про те, що гігієна в їх професії – понад усе.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:30
У Піднебесній платитимуть 145 доларів за повідомлення про людей, у яких проявляються ознаки небезпечного захворювання. Останні подробиці про небезпечний коронавірус, який шириться світом.
11:00
Поради, що допоможуть здолати наслідки стресу та психологічної травми.
10:00
Пологи для жінки були справжнім викликом, кажуть лікарі.
11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.