Вчені назвали нову причину виникнення аутизму

20 Жовтень, 2016 - 13:00

Проблема аутизму досi залишається однiєю з найактуальнiших у сферi дитячої психiатрiї. Попри велику кiлькiсть дослiджень, природа аутизму ще до кiнця не з'ясована.

Вiдповiдно до мiжнародної класифiкацiї хвороб, це загальний розлад  психологiчного розвитку. Основними проявами є нездатнiсть дитини вступати в контакт, розлад мовлення i комунiкативної функцiї, порушення соцiальної адаптацiї, розлади моторики, порушення iнтелектуального розвитку тощо.

Як з'ясували каліфорнійські вчені у своєму останньому дослідженні, аутизм частіше розвивається у тих дітей, чиї мами до вагітності і під час неї мали знижений рівень заліза в крові і не заповнювали його, пише Медичний журнал Ізраїлю.

Залізо бере безпосередню участь у раннього розвитку мозку, відповідає за імунітет і формування захисту нервових клітин (мієлінізацію). Дефіцит заліза під час вагітності провокує розвиток різних захворювань, в тому числі, і аутизму.

Під час дослідження науковці виявили, що низький рівень заліза у матері, особливо, якщо вона старше 35 років, та ще й страждає на гіпертонію або цукровий діабет, у 5 разів підвищує рівень можливого ризику народження дітей з аутизмом.

Та навіть якщо дитина народилася здоровою, а проблему дефіциту заліза у матері не вирішено, при грудному вигодовуванні ризик знову зростає, адже молоко не в змозі забезпечити дитину потрібними речовинами. Тому вчені закликають лікарів, які консультують майбутніх мам, звертати увагу на рівень заліза в крові. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.