В Україні відзначено перші успіхи щодо подолання гепатиту С — ВООЗ

31 Жовтень, 2016 - 11:30
Понад мільйон пацієнтів в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, у тому числі в Україні, отримали доступ до препаратів проти гепатиту С

Коли в 2013 році були ліцензовані перші антивірусні препарати прямої дії (АППД), висловлювалося безліч побоювань у зв'язку з тим, що з огляду на їх високу вартість лікування буде недоступним для понад 80 мільйонів чоловік у цліому світі, які страждають на хронічний гепатит С.

Нові препарати відрізняються високою ефективністю (більше 95%), мають менше побічних ефектів у порівнянні з попередніми препаратами і забезпечують повне лікування пацієнта за три місяці, однак  за ціною вони були недоступні навіть для пацієнтів з країн з високим рівнем доходів.

Завдяки ряду механізмів забезпечення доступу до лікування, які реалізуються за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в ряді країн з низьким і середнім рівнем доходів, включаючи Аргентину, Бразилію, Єгипет, Грузію, Індонезію, Марокко, Нігерію, Пакистан, Філіппіни, Румунію, Руанду, Таїланд та Україну, відзначаються перші успіхи у забезпеченні пацієнтів, що потребують лікування, необхідними лікарськими засобами, зазначає ВООЗ.

“Розширення доступу до препаратів, що рятують життя пацієнтів з гепатитом С, є одним з пріоритетних питань для ВООЗ, -- говорить д-р Готфрід Хірншал, директор Департаменту ВООЗ з ВІЛ та Глобальної програми по боротьбі з гепатитом. -- Ми із задоволенням відзначаємо перші успіхи, досягнуті деякими країнами”.

В опублікованій “Глобальній доповіді про доступ до лікування від гепатиту С: курс на подолання бар'єрів”, представлені приклади того, яким чином політична воля, активна робота громадянського суспільства і переговори можуть сприяти вирішенню проблеми гепатиту С -- захворювання, від якого щороку помирає майже 700 000 чоловік

“У деяких країнах вдалося домогтися істотних результатів для підвищення доступності лікування, -- зазначає д-р Сюзан Хілл, директор Департаменту ВООЗ з основних лікарських засобів і виробів медичного призначення. -- Наприклад, вартість тримісячного курсу лікування в Єгипті впала з 900 доларів США в 2014 році до менш ніж 200 доларів США в 2016 році”.

Проте деякі країни з середнім рівнем доходів і найбільшим тягарем гепатиту С, як і раніше, змушені купувати ці препарати за дуже високими цінами. А тому 80% пацієнтів, що потребують лікування, як і раніше стикаються з труднощами в доступі до ліків

“Ми сподіваємося, що країни оновлять свої протоколи щодо лікування гепатиту, проведуть роботу з усунення бар'єрів для доступу до лікування та в короткі терміни зроблять ці препарати доступними для всіх людей, які їх потребують”, -- говорить д-р Готфрід Хірншал.

Нагадаємо, що у травні 2016 року на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я 194 країн прийняли першу в історії Глобальну стратегію боротьби з вірусним гепатитом, в якій була поставлена ​​мета щодо ліквідації гепатиту до 2030 року. 

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
11:00
У лікарів побільшало пацієнтів, стан яких погіршився через різкі перепади температури та атмосферного тиску.
16:42
Вчені дослідили 95% мутацій, здатних призвести до розвитку пухлини.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.