10 ознак того, що у вас стрес

4 Жовтень, 2016 - 13:00

У процесі спостереження за пацієнтами американські вчені виділили 10 ознак хронічного стресу, повідомляє likar.info.

Без стресу неможливо уявити життя. У деяких випадках він навіть корисний — мобілізує ресурси організму, тонізує, покращує адаптивність. Проте якщо він стає хронічним, такий стрес швидко виснажує і нервову систему, і весь організм.

Стівен І. Хобфолл, завідувач кафедри соціальних наук при медичному центрі Університету імені Бенджаміна Раша (Чикаго, США) каже, що перехитрити стрес можливо. Тож якщо ви помічаєте у себе ознаки, перераховані нижче, виділяйте щодня час для того, щоб змінити ситуацію.

Ознака №1. Головний біль на вихідних
Саме в ці дні звичайний рівень стресу різко знижується, що, як це не парадоксально, може спровокувати напад мігрені, каже Тодд Шведт, директор Центру головного болю при Вашингтонському університеті (США). Дотримуйтеся в вихідні дні того ж режиму сну і прийому їжі, що і в робочі дні. Це зменшить інші провокативні фактори, які викликають мігрень.

Ознака №2. Хворобливі менструації у жінок
Дослідники з Гарвардського університету виявили: тривожні жінки удвічі частіше страждають від хворобливих місячних в порівнянні зі спокійними дамами. Вчені вважають, що причина цього полягає в гормональному дисбалансі, який спровокований стресом.


А щоб позбутися цього, вчені радять таким жінкам ходити до спортзалу. Спортивні вправи можуть зменшити спазми внизу живота, знизити рівень стресу, зменшити збудження симпатичної нервової системи.
 

Ознака №3. Захворювання ротової порожнини
Виразки на яснах можуть бути ознакою бруксизма (скреготіння зубами), а одночасно і ознакою стресу. Зазвичай таке відбувається під час сну і може посилюватися під час стресу, каже Метью Мессіна, член Американської стоматологічної асоціації. Якщо маєте таку проблему, стоматологи радять придбати нічну капу. Головне завдання такої ортодонтичної конструкцій -- оберегти суглоби щелепи від надмірного навантаження і захистити зуби від тиску і стирання. Такий знімний апарат абсолютно не заважатиме під час сну.

Ознака №4. Неприємні сни або сни-жахіття
Як правило, приємні сни сняться під ранок. Тому ви прокидаєтеся в кращому настрої, ніж були ввечері, пояснює Розалінд Картрайт, професор психології при Медичному центрі Університету імені Бенджаміна Раша.


А коли людина перебуває у стані хронічного стресу, вона частіше прокидається серед ночі, порушується процес сну, а сни стають неприємними, через що зранку настрій вже зіпсутий. Виходом стане налагодження режиму сну та відмова від поганих звичок. Тож, виділяйте на сон від 7 до 8 годин, уникайте кофеїну ввечері, утримайтеся від вживання алкоголю перед нічним відпочинком.

Ознака №5. Кровоточивість ясен

Бразильські вчені провели 14 досліджень і заявили, що люди, які більш сприйнятливі до стресу, мають підвищений ризик розвитку пародонтозу. Хронічне підвищення рівня гормону стресу кортизолу послаблює імунну систему, а тому бактерії починають посилено розмножуватися на яснах. Стоматологи радять чистити зуби після кожного прийому їжі, а також завжди мати під руками зубну нитку.

Ознака №6. Акне без причини
Стрес підсилює запальні процеси на шкірі. Це призводить до появи прищів і акне в дорослому віці, заявляє Джил Йосипович, дипломований лікар, клінічний професор дерматології при Університеті Уейк Форест, США. Тому слід правильно доглядати за проблемною шкірою: зволожувати лосьйоном з саліциловою кислотою, протирати обличчя антибактеріальними лосьйоном, користуватися зволожувальним кремом.

Ознака №7. Пристрасть до солодкого
Не варто відразу ж звинувачувати жіночі гормони в тому, що жінки не можуть жити без солодкого -- стрес є більш яскравим провокативним фактором.


Дослідники з Пенсильванського університету спостерігали за жінками, які перебували в передклімактеричному періоді і в постменопаузі. Вони виявили, що після того, як жінки пережили менопаузу, інтерес до шоколаду не сильно зменшився. Тож любов до солодкого обумовлена ​не тільки гормональними коливаннями. Автори дослідження кажуть, що, швидше за все, стрес впливає на прагнення жінок є солодощі, зокрема, шоколад.
 

Ознака №8. Свербіж, подразнення шкіри
Японські вчені досліджували дві тисячі осіб і виявили, що пацієнти з хронічними захворюваннями шкіри удвічі частіше перебували в стресовому стані в порівнянні з тими, у кого такі симптоми були відсутні. Експерти кажуть, що занепокоєння і напруга посилюють такі шкірні захворювання, як дерматит, екзему, псоріаз.


"Стресова реакція активізує нервові волокна і викликає подразнення шкіри," -- пояснює Йосипович.

Ознака №9. Алергія

Дослідники з медичного коледжу при Державному Університеті штату Огайо (США) провели експеримент. Люди, які страждають на алергію, проходили спеціальний тест, який мав навмисно спровокувати посилення тривоги в учасників  експерименту. У підсумку після проходження тесту симптоми алергії у досліджуваних посилилися. У той самий час посилення ознак алергії не було, коли вчені пропонували їм завдання, яке не викликало стільки напруги.

Гормони стресу можуть стимулювати вироблення імуноглобуліну IgE, говорить автор дослідження доктор наук Дженіс Кайколт-Глейзер, який є показником алергічних реакцій.

Ознака №10. Біль в животі
Вчені провели дослідження за участю майже двох тисяч чоловіків і жінок. Стало відомо, що особи з найвищим рівнем стресу утричі частіше страждали від болю в животі в порівнянні з більш розслабленими учасниками експерименту. Точного зв'язку між болем в животі і рівнем стресу досі не виявлено. Проте згідно з однією з теорій, існує тісний зв'язок між кишечником і головним мозком. Коли мозок реагує на стрес, кишечник вловлює ті ж сигнали.


Тому важливо навчитися боротися зі стресом. Науковці виділяють три головні методи: вдатися до допомоги психолога, практикувати медитації, виконувати фізичні вправи.

Крім того, необхідно навчитися відрізняти стресори (фактори, які викликає стресову реакцію), що поділяються на три категорії:
1) те, що ми не можемо змінити: ціни, податки, війни, звички інших людей, погода;
2) те, що ми можемо змінити: наші неконструктивні дії, невміння ставити життєві цілі і визначати пріоритети, нездатність управляти своїм часом, а також труднощі в міжособистісному взаємодії;
3) події і явища, які ми самі перетворюємо в проблеми: всі види занепокоєння про майбутнє, переживання з приводу давно минулих подій.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.