Українці зможуть самі обирати собі сімейного лікаря

5 Жовтень, 2016 - 11:30
Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році і триватиме три роки - МОЗ

Реформа системи охорони здоров'я стартує з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі тієї первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД), що існують зараз, повідомляє прес-служба МОЗ.

“За минулі 25 років було розроблено 21 законопроект про запровадження страхової медицини, проте багато з них передбачали створення великих бюрократичних структур чи переспрямування бюджетних потоків в чиїсь кишені, -- заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. -- Ми ж запустимо страхову модель медицини на практиці вже у 2017 році, знайшовши спосіб зробити це з мінімальними і зрозумілими всім змінами в законодавстві”.

Зокрема, українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей, підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується.

“Наша мета - лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім’я повинна йому довіряти, а для цього лікар має бути мотивований, передусім фінансово”, — відзначив Павло Ковтонюк.

Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане страхова агенція, що здійснюватиме документообіг з лікарями. Запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачається.

А для самих лікарів первинної ланки з 2017 року буде скасовано паперову звітність. “Ключова функція сімейного лікаря - підтримувати здоров’я своїх пацієнтів. Будь-яка інша робота буде мінімізована. У випадку, якщо сімейний лікар вирішить розпочати приватну практику, оплата буде надходити на його рахунок напряму, оминаючи посередників. Це дозволить створити просту, прозору і зрозумілу для всіх систему”, — додав Ковтонюк.


 

Читайте також:

Тема дня

Навіть молоді люди не витримують таких погодних гойдалок. Адже останнім часом морози змінюються періодом потепління, після чого
17 лютого -- День спонтанного прояву доброти
Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими,  а добрими безкорисливо. Тобто, не очікувати якоїсь нагороди за добре слово чи добру справу.

Новини

18:00
Супутника треба обирати за показником сумісності ДНК
14:00
Вчені з'ясували, що якщо ввести людину в стан “сплячки” і знизити температуру тіла, знищення раку буде більш ефективним
13:00
Вчені встановили, що заробіток людини залежить... від характеру
11:30
У КНР спостерігається найпотужніший з 2013 року спалах пташиного грипу серед людей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.