Українці зможуть самі обирати собі сімейного лікаря

5 Жовтень, 2016 - 11:30
Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році і триватиме три роки - МОЗ

Реформа системи охорони здоров'я стартує з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі тієї первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД), що існують зараз, повідомляє прес-служба МОЗ.

“За минулі 25 років було розроблено 21 законопроект про запровадження страхової медицини, проте багато з них передбачали створення великих бюрократичних структур чи переспрямування бюджетних потоків в чиїсь кишені, -- заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. -- Ми ж запустимо страхову модель медицини на практиці вже у 2017 році, знайшовши спосіб зробити це з мінімальними і зрозумілими всім змінами в законодавстві”.

Зокрема, українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей, підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується.

“Наша мета - лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім’я повинна йому довіряти, а для цього лікар має бути мотивований, передусім фінансово”, — відзначив Павло Ковтонюк.

Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане страхова агенція, що здійснюватиме документообіг з лікарями. Запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачається.

А для самих лікарів первинної ланки з 2017 року буде скасовано паперову звітність. “Ключова функція сімейного лікаря - підтримувати здоров’я своїх пацієнтів. Будь-яка інша робота буде мінімізована. У випадку, якщо сімейний лікар вирішить розпочати приватну практику, оплата буде надходити на його рахунок напряму, оминаючи посередників. Це дозволить створити просту, прозору і зрозумілу для всіх систему”, — додав Ковтонюк.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.