З 2017 року медогляди водіїв відбуватимуться по-новому

16 Листопад, 2016 - 10:00
МОЗ планує створити єдину державну базу даних медичних оглядів водіїв

Про це розповіла Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції, повідомляє прес-служба МОЗ.

“Стан здоров’я водія – це надзвичайно важливе питання, де не може бути компромісів. Тому необхідно впорядкувати єдину базу даних, з якої можна отримати інформацію про те, чи має людина здоров’я бути за кермом, чи пройшла вона медичний огляд, зокрема нарколога і психіатра”, -- зазначила Оксана Сивак.

Наявність єдиної державної бази даних медичних оглядів водіїв дозволить оперативно перевірити легальність довідки. Запрацює вона, кажуть в МОЗ, вже у 2017 році. Наповнення цієї бази відбуватиметься у співпраці з МВС. Крім інформації про водіїв, база міститиме відомості про комісії та лікарів, які мають право надавати такі довідки.

Ще одним принципово важливим питанням медичного забезпечення транспортного процесу є удосконалення системи підготовки кандидатів у водії, водіїв та інших учасників дорожнього руху. Кожен, хто сідає за кермо, повинен мати навички з надання домедичної і медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Адже саме водії першими стикаються із травмою на дорозі і можуть надати допомогу у ті важливі хвилини, коли фахівці ще в дорозі, і тим самим врятувати життя. Тож у МОЗ вже працюють над змінами до програми навчання водіїв.


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.