Застуджуйтеся, це... корисно!

18 Листопад, 2016 - 13:05
Вчені виявили, що застуда вбиває ракові клітини

Вчені з Лідського університету (Великобританія) виявили, що віруси, які викликають застуду, здатні вбивати ракові клітини печінки. Висновки дослідників представлені в статті, опублікованій в журналі Gut, повідомляє espreso.tv.

Встановлено, що реовіруси, які вражають дихальні шляхи, стимулюють імунну систему організму і сприяють знищенню злоякісних клітин. Крім того, вони здатні вбивати вірус гепатиту С, який є однією з причин розвитку первинного раку печінки (формується з клітин печінкових структур) -- гепатоцелюлярної карциноми.

Дослідники вивчили дію реовірусів на клітини пухлини в тканинах печінки, витягнутих з прооперованих пацієнтів. Інфекційні агенти стимулювали утворення білка імунної системи, що називається інтерфероном, який, у свою чергу, викликає активацію великих лімфоцитів -- натуральних кілерів. Останні знищують як злоякісні клітини, так і клітини, уражені гепатитом С.

Вчені сподіваються, що отримані результати невдовзі можна буде перевірити на добровольцях. На думку авторів статті, вірусна імунотерапія допоможе вилікувати гепатоцелюлярну карциному, з якої досі боролися тільки за допомогою хірургічного втручання.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.