Застуджуйтеся, це... корисно!

18 Листопад, 2016 - 13:05
Вчені виявили, що застуда вбиває ракові клітини

Вчені з Лідського університету (Великобританія) виявили, що віруси, які викликають застуду, здатні вбивати ракові клітини печінки. Висновки дослідників представлені в статті, опублікованій в журналі Gut, повідомляє espreso.tv.

Встановлено, що реовіруси, які вражають дихальні шляхи, стимулюють імунну систему організму і сприяють знищенню злоякісних клітин. Крім того, вони здатні вбивати вірус гепатиту С, який є однією з причин розвитку первинного раку печінки (формується з клітин печінкових структур) -- гепатоцелюлярної карциноми.

Дослідники вивчили дію реовірусів на клітини пухлини в тканинах печінки, витягнутих з прооперованих пацієнтів. Інфекційні агенти стимулювали утворення білка імунної системи, що називається інтерфероном, який, у свою чергу, викликає активацію великих лімфоцитів -- натуральних кілерів. Останні знищують як злоякісні клітини, так і клітини, уражені гепатитом С.

Вчені сподіваються, що отримані результати невдовзі можна буде перевірити на добровольцях. На думку авторів статті, вірусна імунотерапія допоможе вилікувати гепатоцелюлярну карциному, з якої досі боролися тільки за допомогою хірургічного втручання.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.