Медицина майбутнього: 5 медичних подій, які можуть стати реальністю у 2017 році

16 Грудень, 2016 - 10:00

Медицина невпинно іде вперед. Вчені вже навчилися змінювати гени, проводити найскладніші операції. Чого ж  можна очікувати вже наступного року?

1.Геном людини можна буде редагувати

У середині листопада 2016 в Китаї відбулося перше генетичне редагування людини з агресивним раком легенів, пише likar.info. Для цього дослідникам довелося взяти у пацієнта імунні клітини, а потім редагувати їх  за допомогою системи CRISPR / cas9, після чого знову ввести у кров. Результатів експерименту доведеться почекати, але сумніватися в тому, що в 2017 році його повторять вчені з інших країн, не доводиться.

До речі, ще в 2015 році компанія Editas  Medicine, яка спонсорується Біллом Гейтсом, заявила про намір почати клінічні випробування технології спрямованого редагування генів. Почати дослідження хочуть з амаврозу Лебера. Ця рідкісна спадкова хвороба очей зустрічається у 1 людини з 80 тисяч, але має всі шанси зникнути завдяки генній терапії. Вчені знають, який ген треба «виправити», і вже готуються до роботи.

2. Почнуться випробування вакцини проти вірусу Зіка

Це загадкове захворювання, яке довгий час залишалося невивченим, тепер масово вразило жителів Південної Америки. Особливо небезпечним воно виявилося для вагітних жінок: вірус Зіка викликає мікроцефалію у новонароджених.

Спалах лихоманки Зіка почалася навесні 2015 року, і вже до січня 2016 року охопив 33 країни. В одній тільки Бразилії за 4 місяці народилося понад 4 тисячі дітей з мікроцефалією (тоді як за весь 2014 року - всього 150).

Досі  єдиним способом профілактики інфекції була боротьба з комарями, які розносять вірус, але в першому кварталі 2017 року Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США планує почати клінічні випробування вакцини проти вірусу Зика.

3. Проведуть першу в світі операцію з пересадки людської голови

Весь світ напружено стежить за підготовкою до першої в історії операції з пересадки голови росіянину Валерію Спиридонову. Чоловік страждає від рідкісного генетичного захворювання -- спінальної аміотрофії Вердінга-Гоффмана. Хвороба прикувала його до інвалідного візка і вже майже повністю позбавила можливості рухатися. В 2017 році італійський нейрохірург Сержіо Канаверо в супроводі ста хірургів проведе унікальну операцію, вартість якої оцінюється в 12,8 мільйона доларів. За прогнозами лікарів, вона займе 36 годин.

Спинний мозок Валерія за допомогою спеціального алмазного скальпеля відокремлять від головного з мінімальним пошкодженням нервових волокон, а потім голову з'єднають з донорським тілом. Зараз пацієнт готується до операції за допомогою системи віртуальної реальності. Доктор Канаверо називає це «психологічною підготовкою до життя в новому тілі» .

4. В Україні почнеться епідемія кору.

Низький рівень вакцинації зробило  українських громадян легкою мішенню для інфекційних захворювань. Фахівці ВООЗ вже попередили українських чиновників, що якщо вакцинація залишиться на цьому ж рівні, у 2017 році в Україні спалахне епідемія кору і кашлюку -- Україна зараз має найнижчий рівень вакцинації в усьому світі, включаючи Африку.

5. З 1 січня  2017 року в Україні почнуть впроваджувати страхову модель медицини

Вже з нового року має початися реформа охорони здоров'я -- українці будуть самі вибирати собі лікарню або лікаря, а держава буде платити за лікування за чітким тарифом. «Пацієнти будуть підписувати договір (контракт) зі своїм лікарем. Щоб займатися пацієнтом або його родиною, він буде отримувати фінансування на цілий рік, -- пояснює Уляна Супрун, в.о Міністра охорони здоров’я України. -- Ніяких нових податків не буде. Використовуватися будуть бюджетні кошти, які вже виділені на медичну субвенцію».

Також в МОЗ пообіцяв в новому році завести українцям електронні медичні картки. А ще у 2017 році в Україні  планують врегулювати ціни на ліки. «Через відсутність контролю за цінами ліки в українських аптеках часто коштують набагато дорожче, ніж в сусідніх країнах. 90% вартості ліків пацієнти оплачують самі, і не завжди можуть собі це дозволити. Ми хочемо змінити цю систему якомога швидше, тому з 2017 року будуть встановлені ціни, перевищення яких буде вважатися порушенням», -- заявила  Супрун в Facebook.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.