Цей овоч краще готувати на парі – так він захиcтить печінку від раку

18 Грудень, 2016 - 17:00
Капуста броколі запобігає накопичення жиру в печінці, захищаючи її від цирозу та раку

Під час досліджень вчені дійшли висновку, що капуста броколі здатна побороти рак печінки і відновити захисні функції організму.

Хрестоцвіті овочі відомі своєю користю для здоров'я. З даних попередніх досліджень стає ясно, що вони мають захисні властивості проти розвитку раку грудей, простати і товстої кишки. Нове дослідження додає до цього списку і рак печінки, повідомляє Ukr.Media.

Сучасний режим харчування багатьох людей складається з насичених жирів і доданого цукру, а саме саме ці складові багатьох страв зберігаються в печінці і перетворюються на жирові відкладення. Такий режим харчування, а також наявність надмірної кількості жирів приводить до безалкогольної жирової дистрофії печінки. Це захворювання може підвищувати ризик розвитку цирозу і раку печінки.

Хоча жирова дистрофія печінки, як правило, не пов'язана з певним ознаками і симптомами, іноді її розвиток супроводжує втома, біль у верхній правій частині живота і втрата ваги.

Броколі, поряд з кольрабі і брюссельською капустою, є представниками сімейства хрестоцвітних, а дані попередніх досліджень показали, що ці овочі зупиняють накопичення жиру в печінці, тим самим захищаючи її від розвитку безалкогольної жирової дистрофії.

Під час лабораторних досліджень, проведених вченими з Університету Іллінойсу в США, було виявлено, що додавання броколі в раціон харчування призводить до зменшення розвитку раку. Зокрема, вживання броколі знижує поглинання жиру в печінці. Окрім того, науковці встановили, що сульфорафан, який має протиракові властивості і міститься у броколі, краще засвоюється, якщо капусту порізати і приготувати на парі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.