Цей овоч краще готувати на парі – так він захиcтить печінку від раку

18 Грудень, 2016 - 17:00
Капуста броколі запобігає накопичення жиру в печінці, захищаючи її від цирозу та раку

Під час досліджень вчені дійшли висновку, що капуста броколі здатна побороти рак печінки і відновити захисні функції організму.

Хрестоцвіті овочі відомі своєю користю для здоров'я. З даних попередніх досліджень стає ясно, що вони мають захисні властивості проти розвитку раку грудей, простати і товстої кишки. Нове дослідження додає до цього списку і рак печінки, повідомляє Ukr.Media.

Сучасний режим харчування багатьох людей складається з насичених жирів і доданого цукру, а саме саме ці складові багатьох страв зберігаються в печінці і перетворюються на жирові відкладення. Такий режим харчування, а також наявність надмірної кількості жирів приводить до безалкогольної жирової дистрофії печінки. Це захворювання може підвищувати ризик розвитку цирозу і раку печінки.

Хоча жирова дистрофія печінки, як правило, не пов'язана з певним ознаками і симптомами, іноді її розвиток супроводжує втома, біль у верхній правій частині живота і втрата ваги.

Броколі, поряд з кольрабі і брюссельською капустою, є представниками сімейства хрестоцвітних, а дані попередніх досліджень показали, що ці овочі зупиняють накопичення жиру в печінці, тим самим захищаючи її від розвитку безалкогольної жирової дистрофії.

Під час лабораторних досліджень, проведених вченими з Університету Іллінойсу в США, було виявлено, що додавання броколі в раціон харчування призводить до зменшення розвитку раку. Зокрема, вживання броколі знижує поглинання жиру в печінці. Окрім того, науковці встановили, що сульфорафан, який має протиракові властивості і міститься у броколі, краще засвоюється, якщо капусту порізати і приготувати на парі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.