МОЗ хоче запровадити “золоту годину”

30 Грудень, 2016 - 11:15

Реформа екстреної медицини має початися з реорганізації відділень та лікарень швидкої допомоги.

Про це сказала в.о.міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун сайту УП. Життя. “Ви були у лікарні швидкої допомоги? Коли заходите у приймальню, є реанімація, де можуть пацієнта одразу забрати, якщо потрібно, а є кімнати нейрохірурга, травматолога і так далі. Там сидить лікар і є його стіл, і більше нічого. Що він може там робити? Нічого!

УЗД – десь там у лікарні. Чому його нема в нього? Чому не можна, щоб він прямо тут зробив огляд пацієнта? Чому ЕКГ не можна відразу там зробити? Чому не можна відразу на місці взяти кров? Замість того вони беруть хворого і він ходить поверхами всієї лікарні.

П'ять годин робиться те, що можна зробити за 15 хвилин, якби все обладнання було на місці. Воно є у лікарні – але процес не організований так, щоб воно було у приймальному відділенні. Багато таких речей є проблемою реорганізації, а не обладнання чи ремонту”, -- зазначила вона.

Очільниця МОЗ каже, що населення має отримати 24-годинний доступ до якісних медичних послуг при невідкладних станах. Для цього пересічна лікарня швидкої допомоги має бути обладнана, зорганізована, цілодобова, щоб пацієнтів могли везти з цілої області, якщо потрібно. “Трохи далі від міста мають бути лікарні, де можна викликати лікаря для невідкладних станів, якщо треба швидко когось завести, -- веде далі Уляна Супрун. -- Ми запланували для цього "золоту годину". Це ідея від війська: колись американці гарантували своїм військовим, що в разі поранення за годину вони побачать лікаря.

Зараз у США є 15 хвилин для лікаря. Військо змінило свою систему так, щоб за цю "золоту годину" хтось по дорозі надавав допомогу. Так вдалося зменшити смертність на 75-80%. Все концентрувалося на тому, щоб доставити пацієнта швидко до лікаря і надати допомогу.

У нас є план "золота година", але дороги в Україні не завжди нам дають це зробити... Територіально ми плануємо, щоб лікарня інтенсивної терапії другого рівня (найвища) була не далі 60 хвилин від найдальшого пацієнта”.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.