МОЗ хоче запровадити “золоту годину”

30 Грудень, 2016 - 11:15

Реформа екстреної медицини має початися з реорганізації відділень та лікарень швидкої допомоги.

Про це сказала в.о.міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун сайту УП. Життя. “Ви були у лікарні швидкої допомоги? Коли заходите у приймальню, є реанімація, де можуть пацієнта одразу забрати, якщо потрібно, а є кімнати нейрохірурга, травматолога і так далі. Там сидить лікар і є його стіл, і більше нічого. Що він може там робити? Нічого!

УЗД – десь там у лікарні. Чому його нема в нього? Чому не можна, щоб він прямо тут зробив огляд пацієнта? Чому ЕКГ не можна відразу там зробити? Чому не можна відразу на місці взяти кров? Замість того вони беруть хворого і він ходить поверхами всієї лікарні.

П'ять годин робиться те, що можна зробити за 15 хвилин, якби все обладнання було на місці. Воно є у лікарні – але процес не організований так, щоб воно було у приймальному відділенні. Багато таких речей є проблемою реорганізації, а не обладнання чи ремонту”, -- зазначила вона.

Очільниця МОЗ каже, що населення має отримати 24-годинний доступ до якісних медичних послуг при невідкладних станах. Для цього пересічна лікарня швидкої допомоги має бути обладнана, зорганізована, цілодобова, щоб пацієнтів могли везти з цілої області, якщо потрібно. “Трохи далі від міста мають бути лікарні, де можна викликати лікаря для невідкладних станів, якщо треба швидко когось завести, -- веде далі Уляна Супрун. -- Ми запланували для цього "золоту годину". Це ідея від війська: колись американці гарантували своїм військовим, що в разі поранення за годину вони побачать лікаря.

Зараз у США є 15 хвилин для лікаря. Військо змінило свою систему так, щоб за цю "золоту годину" хтось по дорозі надавав допомогу. Так вдалося зменшити смертність на 75-80%. Все концентрувалося на тому, щоб доставити пацієнта швидко до лікаря і надати допомогу.

У нас є план "золота година", але дороги в Україні не завжди нам дають це зробити... Територіально ми плануємо, щоб лікарня інтенсивної терапії другого рівня (найвища) була не далі 60 хвилин від найдальшого пацієнта”.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.