10 порад від Ошо — нехай вони зроблять ваш рік

3 Січень, 2017 - 18:00

Відомий індійський філософ Ошо, проповідник життя без прихильностей,  відмови від его та прихильник медитації, що призводить до просвітлення та тотального звільнення, автор понад 600 книжок, які перекладені на 30 мов.

Його вчення має мільйони послідовників.  Сайт cluber.com.ua зібрав 10 кращих порад від Ошо, обрані з його книг, які можуть знадоитися у новому році.

1. Люди сприймають все так серйозно, що це стає тягарем для них. Вчіться більше сміятися. Як на мене, сміх так само святий, як і молитва.

2. Кожна дія веде до негайного результату. Просто будьте пильні і спостерігайте. Зріла людина — це та, хто спостерігав себе і знайшов, що для нього правильно і неправильно; що добре і що погано. І завдяки тому, що він знайшов це сам, у нього є величезний авторитет: навіть якщо весь Світ буде говорити щось інше, для нього нічого не зміниться. У нього є власний досвід, на який він може спиратися, і цього достатньо.

3. Всі ми унікальні. Ніколи ні в кого не питайте, що правильно, а що неправильно. Життя -- експеримент, в ході якого слід з'ясувати, що правильно, що неправильно. Іноді, може бути, ви вчините неправильно, але це дасть відповідний досвід, від якого ви тут же отримаєте користь.

4. Бувають моменти, коли Бог приходить і стукає у ваші двері. Це і є любов — Бог, що стукає у ваші двері. Через жінку, через чоловіка, через дитину, через любов, через квітку, через захід або світанок... Бог може стукати мільйонами різних способів.

5. Бажання бути незвичайним -- це дуже звичайне бажання. Розслабитися і бути звичайним -- по-справжньому незвично.

6. Життя -- це таємниця. Її не можна передбачити. Але є багато людей, яким хотілося б жити передбачуваною життям, тому що тоді не було б страху. Все було б визначено, не було б сумнівів ні в чому.

7. Спочатку станьте відокремленим. Спочатку почніть отримувати задоволення від самого себе. Спочатку станьте таким справді щасливим, що не матиме ніякого значення, якщо ніхто і не прийде до вас; ви повні, переповнені. Якщо ніхто і не постукає у ваші двері, то все одно всі в порядку -- ви нічого не втрачаєте. Ви і не чекаєте, що хтось прийде і постукає у ваші двері. Ви вдома. Якщо хтось прийде до вас -- добре, прекрасно. Якщо ніхто не прийде -- теж добре і прекрасно. Тоді ви можете йти на відносини з іншими. Тепер ви можете робити це як господар, а не як раб, як імператор, а не як жебрак.

8. Якщо ти багатий, не думай про це, якщо ти бідний -- не сприймай свою бідність всерйоз. Якщо ти здатний жити в світі, пам'ятаючи про те, що світ -- це тільки спектакль, ти будеш вільним, тебе не торкнуться страждання. Страждання -- результат серйозного ставлення до життя; блаженство -- результат гри. Сприймай життя як гру, радій їй.

9. Сміливість -- це рух в невідоме, незалежно від усіх страхів. Сміливість -- це не безстрашність. Безстрашність трапляється, коли ви стаєте  сміливіше і сміливіше. Це вища переживання сміливості — Безстрашність; сміливість стала абсолютною. Але на самому початку різниця між боягузом і сміливцем не так вже й велика. Єдина відмінність в тому, що боягуз слухає свої страхи і дотримується їх, а сміливець залишає їх в стороні і рухається далі. Сміливець йде в невідоме незважаючи на всі страхи.

10. Ви змінюєтеся кожен момент. Ви -- річка. Сьогодні вона тече в одному напрямку і кліматі. Завтра -- в іншому. Я жодного разу не бачив одного і того самого обличчя двічі. Воно змінюється. Воно постійно змінюється. Але треба мати проникливі очі, щоб це бачити. Інакше опускається пил, і все стає старим; здається, що все вже було.

Слухайте свідоміше. Пробудіть себе. Коли відчуваєте, що вам набридло, штовхніть себе як слід. Себе, а не іншого. Відкрийте очі. Прокиньтеся. Слухайте знову.

Яка різниця, хто сильніший, хто розумніший, хто красивіше, хто багатший? Адже, в кінцевому підсумку, має значення тільки те, щасливий ти чи ні.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.