У Франції набрав чинності закон, який забороняє турбувати людей у неробочі години

9 Січень, 2017 - 12:00
Головна мета запровадження закону – захистити людей, які "завжди на зв‘язку" і не можуть розслабитись навіть після роботи, на вихідних чи у відпустці

Закон дозволяє працівникам ігнорувати електронне листування по роботі у неробочі години. Як повідомляє tsn.ua з посиланням на The Guardian, мета запровадження закону – подолати негативні наслідки для здоров‘я і приватного життя людей, які "завжди на зв‘язку" і не можуть розслабитись навіть після роботи, на вихідних чи у відпустці.

 Технологічний розвиток сприяв тому, що межа між офісними і вільними годинами практично стерлася, хоча офіційно у Франції один з найкоротших у Європі робочих тижнів – 35 годин. Опитування компанії Eléas продемонструвало, що 60% працівників виступали за ухвалення закону про регулювання комунікацій по роботі. У тому ж опитуванні з‘ясувалося, що 37% працівників залишаються "на зв‘язку" і поза робочими годинами.

Згідно з ним, кожна компанія, де працює 50 і більше людей, має вжити заходів для регулювання комунікацій, щоби забезпечити справедливий баланс між роботою та відпочинком. Щоправда, критики кажуть, що у законі не прописані потенційні штрафи чи інші заходи покарання компаній, які не втілюватимуть його у життя.

До речі,  схожі системи існують у Німеччині на рівні різних компаній. Так, у компанії "Фольксваген" внутрішні сервери припиняють приймати повідомлення на адресу працівника за півгодини після того, як офіційно завершується його робочий день. Вони знову вмикаються за півгодини до початку наступної зміни. Тобто навіть якщо начальник захоче "дістати" підлеглого після роботи чи у вихідний, йому це не дозволить "розумний" сервер.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.