З'ясувалося, чому жінки частіше хворіють на артрити

11 Січень, 2017 - 10:00
Вченим з Університету Мічигану (США) вдалося отримати відповідь на питання -- чому жінки стикаються з артритами набагато частіше за чоловіків

Науковцы  виділили "головний перемикач" у вигляді гена, який змушує імунну систему жінку атакувати саму себе, пише healthinfo.ua.

80% випадків аутоімунних хвороб вражають жінок, і вченим завжди було цікаво дізнатися, з чим це пов'язано. Тепер американські дослідники виявили ген під назвою VGLL3. Як повідомляється у науковому журналі Nature Immunology, саме цей ген і слід звинувачувати в такій диспропорції захворюваності, а зовсім не вплив жіночих статевих гормонів, як це було прийнято вважати.

Вчені спостерігали за експресією генів на шкірі здорових добровольців, включаючи 31 жінку і 51 чоловіка. Було виявлено, що 661 ген поводився по-різному залежно від статі. Багато з них мали певні імунні функції, й особливу роль відігравав саме VGLL3. Цей раніше невідомий науці біологічний шлях може бути винуватцем запальної аутоімунної реакції, що викликає артрити.

Раніше вчені пов'язували цю особливість з впливом статевих гормонів, але виявилося, що VGLL3 не піддається гормональній регуляції естрогеном або тестостероном. А значить, саме цей ген і є слабкою ланкою в жіночому організмі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.