З'ясувалося, чому жінки частіше хворіють на артрити

11 Січень, 2017 - 10:00
Вченим з Університету Мічигану (США) вдалося отримати відповідь на питання -- чому жінки стикаються з артритами набагато частіше за чоловіків

Науковцы  виділили "головний перемикач" у вигляді гена, який змушує імунну систему жінку атакувати саму себе, пише healthinfo.ua.

80% випадків аутоімунних хвороб вражають жінок, і вченим завжди було цікаво дізнатися, з чим це пов'язано. Тепер американські дослідники виявили ген під назвою VGLL3. Як повідомляється у науковому журналі Nature Immunology, саме цей ген і слід звинувачувати в такій диспропорції захворюваності, а зовсім не вплив жіночих статевих гормонів, як це було прийнято вважати.

Вчені спостерігали за експресією генів на шкірі здорових добровольців, включаючи 31 жінку і 51 чоловіка. Було виявлено, що 661 ген поводився по-різному залежно від статі. Багато з них мали певні імунні функції, й особливу роль відігравав саме VGLL3. Цей раніше невідомий науці біологічний шлях може бути винуватцем запальної аутоімунної реакції, що викликає артрити.

Раніше вчені пов'язували цю особливість з впливом статевих гормонів, але виявилося, що VGLL3 не піддається гормональній регуляції естрогеном або тестостероном. А значить, саме цей ген і є слабкою ланкою в жіночому організмі.

Читайте також:

Тема дня

Навіть молоді люди не витримують таких погодних гойдалок. Адже останнім часом морози змінюються періодом потепління, після чого
17 лютого -- День спонтанного прояву доброти
Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими,  а добрими безкорисливо. Тобто, не очікувати якоїсь нагороди за добре слово чи добру справу.

Новини

18:00
Супутника треба обирати за показником сумісності ДНК
14:00
Вчені з'ясували, що якщо ввести людину в стан “сплячки” і знизити температуру тіла, знищення раку буде більш ефективним
13:00
Вчені встановили, що заробіток людини залежить... від характеру
11:30
У КНР спостерігається найпотужніший з 2013 року спалах пташиного грипу серед людей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.