Біль у суглобах ніяк не пов'язана з поганою погодою. А з чим тоді?

12 Січень, 2017 - 10:30

Відомо, що напади болю у суглобах частішають на холодну і дощову погоду. Проте тривалі спостереження за сотнями людей, які страждають від болю в суглобах, виявили, що погана погода жодним чином не пов'язана з загостреннями артриту або ревматизму, пише УНІАН з посиланням на Osteoarthritis and Cartilage.

Остеоартроз, ревматоїдний артрит та інші хронічні хвороби, які вражають суглоби і м'які тканини, що оточують кістки, виникають внаслідок проблем з імунною системою.

"Ідея того, що погана погода і біль пов'язані один з одним, походить ще з часів Стародавнього Риму. Наше дослідження показує, що подібні уявлення виникли завдяки нашій схильності згадувати ті події, які підтверджують наші переконання, і забувати те, що суперечить їм. Нескладно уявити, що напади болю краще запам'ятовуються під час холоду та негоди і забуваються в сонячні та теплі дні", — розповідає Кріс Мейєр з Інституту глобального здоров'я в Сіднеї (Австралія).

Натомість, проблеми з суглобами часто виникають в результаті проблем з імунною системою, яка помилково атакує сполучну тканину в суглобах, або ж в результаті  запалень і травм, що ведуть до загибелі клітин.

Більшість людей, які страждають на остеоартроз, вважають, що дощі, низькі температури та інші прояви поганої погоди посилюють біль або змушують її повернутися після періодів спокою. Мейєр і його колеги вирішили перевірити, чи так це насправді, зібравши групу з майже півтори тисячі добровольців, дві третини з яких страждали від болю в спині, а решта – від болю в коліні.

Протягом трьох місяців вчені стежили за станом здоров'я цих людей, періодично просячи їх оцінити інтенсивність больових відчуттів, які вони відчували, за десятибальною шкалою. Паралельно команда Мейєра спостерігала за змінами погоди і порівнювала їх з тим, як змінювалася біль у досліджуваних. Як показали ці спостереження, зміни в силі болю не були пов'язані зі змінами температури, вологості повітря, високим або низьким атмосферним тиском або рівнем опадів. Єдиним винятком тут була висока температура – вона ненабагато збільшувала інтенсивність болю в спині.

Відповідно, вчені стверджують, що ніякого зв'язку між погодою і ревматизмом немає, і що тут, як і в багатьох інших подібних випадках, спрацьовує сила самонавіювання і вибірковість людської пам'яті.

Читайте також:

Тема дня

Попереду — кілька вихідних. Більшість з нас проведе їх на дачах та присадибних ділянках, за роботою та з шашликом.
Останніми днями вітчизняні лікарі констатують украй тривожну тенденцію, адже в країні почали різко зростати показники захворюваності на кашлюк.

Новини

17:03
Ожиріння сприяє виникненню відразу кількох видів раку
16:02
У період цвітіння кількість самогубств серед жінок суттєво зростає
11:00
Прогулянки у лісі включено до переліку найефективніших оздоровчих процедур
10:00
Солодкі газовані напої можуть спровокувати інсульт, а також підвищують ймовірність деменції
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.