Утекти від Альцгеймера: 10 способів “апгрейту” мозку

14 Січень, 2017 - 11:01

Є сумна статистика: лише 20% людей зможуть зберегти ясний розум до кінця життя. Решта ж 80%, на жаль, стануть жертвами старечої недоумкуватості, хвороби Альцгеймера та інших видів деменцій.

Про це свого часу казав ще академік Володимир Бехтерєв, який присвятив своє життя вивченню мозку. Для того, щоб опинитися у 20% щасливчиків, слід з молодих років тренувати мозок і не давати йому "простоювати".

Як пише сайт zdrava2015.net.ua,  людьми, які до похилого віку зберігають розум, як правило, є люди науки і мистецтва, тобто ті, кому доводиться напружувати свою пам'ять і здійснювати щоденну розумову роботу. Більш того, їм доводиться весь час тримати руку на пульсі сучасного життя, не відставати від модних тенденцій і навіть у чомусь випереджати їх. Така “виробнича необхідність” і є гарантією щасливого розумного довголіття.

От 10 способів апгрейту мозку, які слід застосовувати, щоб утекти від Альцгеймера (наша довідка: апгрейт (“upgrade”) в перекладі з англійської означає “оновлення”, у випадку з гаджетами та, у переносному значенні, мозком — покращення характеристик).

1. Кожні два-три роки починайте вчитися чомусь новому. Для цього небов'язково вступати до інституту і отримувати другу-третю-десяту освіту. Але ви цілком можете пройти короткостроковий курс підвищення кваліфікації або освоїти нову професію, хобі, вид діяльності.

2. Оточуйте себе молодими людьми. У них завжди можна набратися корисних навичок, які допоможуть вам залишатися сучасним.

3. Якщо ви давно не пізнавали нічого нового, можливо, ви просто не шукали?

4. Час від часу вирішуйте інтелектуальні завдання і проходите тести.

5. Постійно вивчайте іноземні мови. Навіть якщо ви не будете ними розмовляти, необхідність регулярно запам'ятовувати нові слова допоможе тренувати пам'ять.

6. Зростайте не тільки вгору, але і вглиб. Діставайте старі підручники і періодично згадуйте шкільну та вузівську програму.

7. Займайтеся спортом. Регулярне фізичне навантаження рятує від недоумкуватості — доведено наукою.

8. Частіше тренуйте пам'ять, змушуючи себе згадувати вірші, які колись знали напам'ять, танцювальні па, програми, які вчили в інституті, номери телефонів старих друзів — словом, все, що зможете згадати.

9. Розбивайте звички і ритуали! Чим більше ваш наступний день буде відрізнятися від попереднього, тим менша ймовірність, що мозок “засохне”. Їздіть чи ходіть на роботу різними маршрутами, відмовтеся від звички замовляти одні й ті самі страви, займайтеся тим, чого ніколи раніше не вміли.

10. Давайте більше свободи іншим і робіть якомога більше самі. Чим більше спонтанності, тим більше творчості — тим довше ви збережете розум і інтелект.

До речі, є певні непрямі ознаки, за якими можна встановити, чи загрожує вам з віком  недоумкуватість. Перевірити себе можна тут.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.