Алое вера виявилося не таким безпечним, як вважалося

25 Січень, 2017 - 12:30

Алое вера здавна називали цілющою рослиною, яка допомагає підтримати здоров'я, зокрема, відрегулювати роботу шлунково-кишкового тракту. Однак американці розвінчали цей міф.

Наша довідка: алое вера (алое справжнє, алое весняне) -- сукулентна рослина роду Алое. Сукулентами називають рослини, які мають спеціальні тканини для запасу води. Алое вера відоме цілителям протягом ось уже понад 3 500 років. Сік зі свіжого листя багатий на ферменти та вітаміни, має бактерицидну дію.

А фахівці з Національної американської токсикологічної організації (National Toxicology Program) провели ряд досліджень, за допомогою якого виявиди негативні властивості алое вера. Експерименти проводилися на щурах і мишах. Гризунам, яким давали воду з екстрактом рослини, “заробили” пухлини в кишечнику. Гризуни отримували відносно великі дози концентрату протягом двох років. В результаті у 39% самиць і 74% самців розвинулися або злоякісні, або доброякісні новоутворення в товстому кишечнику. У контрольній групі, що “сиділа” на простій воді, пухлини не утворилися.

Ученим ще належить з'ясувати, які саме хімічні сполуки, що містяться в екстракті, винні у розвитку раку. Наразі основний підозрюваний -- алоїн. Це гірке, жовтувате з'єднання. Воно активує перистальтику та має послаблювальний ефект. Якщо ця теорія підтвердиться,  під забороною можуть виявитися багато продуктів, зроблених з алое вера, починаючи з добавок та закінчуючи гелями.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?
"Коли в сина-школяра нещодавно стало боліти горло, за звичкою придбав йому таблетки з діючою речовиною декаметоксин українського виробника. У випадку подібних проблем вони завжди дієво допомагали.

Новини

16:45
Якщо ніс не дихає більше 7-10 днів, то існує високий ризик розвитку гаймориту.
15:45
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
12:33
Пасічник Павло Юрик розповів декілька ефективних способів оздоровлення печінки
11:34
Лікар назвав головні симптоми нестачі заліза.
09:11
Повноцінній сніданки сприяють зачаттю хлопчиків
16:23
Фахівець розповіла, як певні компоненти газованих солодких напоїв впливають на здоров'я дітей.
16:20
Останнiм часом у світі значно побiльшало хворих на рак пiдшлункової залози
16:00
Лікарі пояснили, як підготуватися до вакцинації, коли її проводити та які можуть бути протипокази.
15:01
Чоловік захворів після споживання маринованих грибів, приготованих у домашніх умовах. На сьогодні його стан надзвичайно тяжкий
13:00
Виявляється, самотність провокує гіпертонію незалежно від зайвої ваги, стресів чи куріння
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.