Алое вера виявилося не таким безпечним, як вважалося

25 Січень, 2017 - 12:30

Алое вера здавна називали цілющою рослиною, яка допомагає підтримати здоров'я, зокрема, відрегулювати роботу шлунково-кишкового тракту. Однак американці розвінчали цей міф.

Наша довідка: алое вера (алое справжнє, алое весняне) -- сукулентна рослина роду Алое. Сукулентами називають рослини, які мають спеціальні тканини для запасу води. Алое вера відоме цілителям протягом ось уже понад 3 500 років. Сік зі свіжого листя багатий на ферменти та вітаміни, має бактерицидну дію.

А фахівці з Національної американської токсикологічної організації (National Toxicology Program) провели ряд досліджень, за допомогою якого виявиди негативні властивості алое вера. Експерименти проводилися на щурах і мишах. Гризунам, яким давали воду з екстрактом рослини, “заробили” пухлини в кишечнику. Гризуни отримували відносно великі дози концентрату протягом двох років. В результаті у 39% самиць і 74% самців розвинулися або злоякісні, або доброякісні новоутворення в товстому кишечнику. У контрольній групі, що “сиділа” на простій воді, пухлини не утворилися.

Ученим ще належить з'ясувати, які саме хімічні сполуки, що містяться в екстракті, винні у розвитку раку. Наразі основний підозрюваний -- алоїн. Це гірке, жовтувате з'єднання. Воно активує перистальтику та має послаблювальний ефект. Якщо ця теорія підтвердиться,  під забороною можуть виявитися багато продуктів, зроблених з алое вера, починаючи з добавок та закінчуючи гелями.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.