Алое вера виявилося не таким безпечним, як вважалося

25 Січень, 2017 - 12:30

Алое вера здавна називали цілющою рослиною, яка допомагає підтримати здоров'я, зокрема, відрегулювати роботу шлунково-кишкового тракту. Однак американці розвінчали цей міф.

Наша довідка: алое вера (алое справжнє, алое весняне) -- сукулентна рослина роду Алое. Сукулентами називають рослини, які мають спеціальні тканини для запасу води. Алое вера відоме цілителям протягом ось уже понад 3 500 років. Сік зі свіжого листя багатий на ферменти та вітаміни, має бактерицидну дію.

А фахівці з Національної американської токсикологічної організації (National Toxicology Program) провели ряд досліджень, за допомогою якого виявиди негативні властивості алое вера. Експерименти проводилися на щурах і мишах. Гризунам, яким давали воду з екстрактом рослини, “заробили” пухлини в кишечнику. Гризуни отримували відносно великі дози концентрату протягом двох років. В результаті у 39% самиць і 74% самців розвинулися або злоякісні, або доброякісні новоутворення в товстому кишечнику. У контрольній групі, що “сиділа” на простій воді, пухлини не утворилися.

Ученим ще належить з'ясувати, які саме хімічні сполуки, що містяться в екстракті, винні у розвитку раку. Наразі основний підозрюваний -- алоїн. Це гірке, жовтувате з'єднання. Воно активує перистальтику та має послаблювальний ефект. Якщо ця теорія підтвердиться,  під забороною можуть виявитися багато продуктів, зроблених з алое вера, починаючи з добавок та закінчуючи гелями.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.