Підлітки краще визначають запах фаст-фуду і кетчупу, а гірше — поту, сигаретного диму та мила

30 Січень, 2017 - 13:45

Такого висновку прийшли співробітники Орхуського університету (Данія). Дослідники говорять, що здатність розпізнавати запахи вдосконалюється протягом життя.

В ході дослідження вчені давали понюхати 410 добровольцям молодше 50 років десятки запахів, повідомляє nastroenie.com з посиланням на The Daily Mail.

Дослідження показало: майже всі учасники безпомилково вгадували за запахом бензин, каву, рибу тощо. Однак фахівці виявили відмінності між учасниками різного віку. Так, дорослі частіше визначали за запахом трави, спеції і основні продукти харчування, наприклад, хліб і лимон.

Натомість кожен сьомий учасник віком від 12 до 18 років не впізнавав піт, а 10% -- сигаретний дим. Серед дорослих запах сигаретного диму ідентифікували 97%, а поту -- 92%. Крім того, дорослі частіше вгадували мило (87% проти 84%). При цьому підлітки краще дорослих визначали запахи коли (81% проти 72%), кетчупу (82% проти 72%), печива (72% проти 63%), цукрової вати (64% проти 39%), фруктової жуйки (61% проти 51%), маршмеллоу (58% проти 32%) і шоколадного батончика (54% проти 31%).

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.