За рівнем вакцинації дітей Україна - позаду Сомалі

3 Лютий, 2017 - 10:00

Україна має найнижчі показники охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та одні з найнижчих в світі.

Наприклад, за рівнем вакцинації від кашлюку, дифтерії та правця ми поступаємося Сомалі та Ліберії, повідомляє ГО “Батьки за ванцинацію”. Про це свідчить офіційна статистика ВООЗ та ЮНІСЕФ. Так, станом на кінець грудня 2016 року, охоплення щепленнями дітей у віці до 1 року складає: БЦЖ – 72,3%, проти поліомієліту – 60,8%, проти кашлюку, дифтерії та правця – 21,0%, проти кору, паротиту та краснухи – 45,5%, проти гепатиту В – 28,8%, проти Хіб-інфекції – 51,6%.

А це означає, що чотири з п’яти дітей ризикують захворіти, лишитися інвалідами чи померти, якщо поруч опиняться збудники кашлюку, дифтерії чи правця, тому що вони не мають щеплення. Двоє з трьох дітей вразливі до гепатиту В, що вражає печінку. Кожен другий хлопчик ризикує безпліддям у майбутньому, через те, що батьки вчасно не щепили його від паротиту тощо.

Між тим, за рекомендаціями ВООЗ, охоплення щепленнями має складати більше 95%, щоб забезпечити популяційний імунітет та наблизити ліквідацію хвороби.

Такі низькі показники вакцинації, які зараз є в Україні, експерти пояснюють діяльністю антивакцинаторів та псевдо-лікарів. Але світова (та й українська) практика свідчить, що це пряма загроза початку спалахів та епідемій хвороб.

Активісти нагадують, що усі необхідні вакцини в Україні є в наявності. І радять перевірити, чи отримала дитина щеплення, передбачені Календарем профілактичних щеплень. Якщо ні – зверніться до свого лікаря, щоб захистити дитину якнайшвидше.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Наявнiсть тромбiв -- один iз тих небезпечних станiв, яких так бояться пацiєнти та лiкарi. I недарма, адже поведiнка тромба є непередбачуваною.
Жахлива подія сталась у селищі Лук’янці Харківської області.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.